Полігон поблизу села Брониця діючий та закриттю не підлягає, – офіційна відповідь дрогобичанам на петицію (Документ)

26 Червня 12:23

Дрогобицький міський полігон для захоронення твердих побутових відходів, який розташований поблизу села Брониця – визначений як діючий та не підлягає закриттю.

Саме таку відповідь, розглянувши петицію, яку подали дрогобичани щодо сміттєвої кризи у Дрогобичі, офіційно надали Львівській обласній державній адміністрації за підписом заступника голови ЛОДА Юрія Бучка.

Діючим полігон визнано до 2030 року, відповідно до Стратегії управління відходами у Львівській області, затвердженої рішенням Львівської обласної ради від 21 грудня 2017 року.

«Відповідальним за дотриманням вимог природоохоронного законодавства, зокрема в частині рекультивації полігону, є КП «Комбінат міського господарства» Дрогобицької міської ради», – йдеться у офіційній відповіді.

Посилаючись на роз`яснення з цього приводу Міністерства юстиції України, у Львівській ОДА зазначають, що особи, які перешкоджають КП «КМГ» Дрогобицької міської ради дотримуватись вимог природоохоронного законодавства, тобто проводити рекультивацію полігону, винні у порушенні природоохоронного законодавства і притягаються до дисциплінарної, адміністративної, цивільної чи кримінальної відповідальності.

Отже, особи, які вже декілька років поспіль блокують роботу Дрогобицького сміттєзвалища поблизу села Брониця, порушують Законодавство і за це можуть бути притягнуті до відповідальності.

Нагадаємо, у міській раді Дрогобича вже тривалий час наявний робочий проєкт для рекультивації міського сміттєзвалища поблизу села Брониця, на який отримано експертний звіт, однак через перешкоджання окремих осіб роботи провести не вдається.

У Міністерстві енергетики та захисту довкілля України, розглянувши рішення Дрогобицької міської ради щодо електронної петиції «Про сміттєву кризу у Дрогобичі» також надали офіційну відповідь:

«Відповідно до Законодавства України, вирішення питань, пов`язаних з розміщенням твердих побутових відходів Дрогобича та дрогобицького району відноситься до компетенції органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування».

Чат-бот Гаряча лінія