Першість два роки поспіль: Про успіхи Дрогобича у Рейтингу прозорості міст

5 Січня 10:05

Чи є на офіційному сайті вашої міської ради або спеціальному вебсайті можливість подати онлайн-заяву на отримання місця або послуги в міських установах соціальної допомоги? Якщо ваша відповідь “так”, найімовірніше, ви з Дрогобича.

Дрогобич – єдине зі 100 найбільших міст України, яке в оцінюванні прозорості за підсумками 2019 року отримало максимальний бал за виконання цього індикатора у сфері “Соціальні послуги”. У Дрогобичі у всіх закладах соціальної допомоги є можливість замовити послугу онлайн, а також простежити статус такої заявки.

Про це інформують у #TransparentCities.

Ще один успіх Дрогобича, який відзначають у #TransparentCities – відвідуваність сайту міської ради у середньому 50% жителів громади або більше.

Таку інформацію отримано на основі даних, під час укладання Рейтингу прозорості 100 найбільших міст України 2019.

До щедро нагороджених увагою громади належать Дрогобицька міська рада, Дунаєвецька ОТГ та Київська міська рада.

Ці міста отримали максимально можливий один бал за виконання індикатора у сфері «Доступ та участь».

Команда #TransparentCities дає 3 підказки тим, хто змагається за хорошу відвідуваність сайту міської ради:

1. Працювати не тільки над доступом до інформації, а й над її форматом: словник Макмілана пояснює, що прозорий – це ще й легко зрозумілий.

2. Використовувати соціальні мережі для поширення новин сайту. Соцмережі дозволять спілкуватися з жителями громади простішою мовою чи пояснювати складні терміни, рішення, ситуації, інформувати людей завчасно і швидко.

3. Регулярно і вчасно публікувати контент і усвідомлювати себе в ролі першоджерела інформації. Краще коротко та вчасно.

Безумовно, що ці три підказки враховано в інформаційно-комунікаційній політиці виконавчих органів ДМР.

І найважливіше! За інформацією #TransparentCities, найвище у Рейтингу прозорості міст 2019 з-поміж вказаних знаходиться Дрогобицька міська рада, яка два роки поспіль не поступається статусом №1 у Рейтингу, поділивши його з Покровом у 2019.

Одразу за командою міськради Дрогобича – Львівська міська рада, яка була і лишилась на шостому місці у Рейтингу.

Замикає трійку «альпіністів» Рейтингу Дніпровська міська рада, і знаходиться на дев’ятому місці у Рейтингу прозорості 2019. Втім, у 2018 обіймала п’яте місце.

Зазначимо, що упродовж двох років змінювалися як методологія оцінювання прозорості міст, так і позиції міст. Сьогодні Рейтинг формують за 86 індикаторами методології у 14 ключових сферах діяльності органів місцевого самоврядування.

Очікуємо результатів Рейтингу за виконанням індикаторів у 2020 році.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту