Перспектива у Стебницького «Полімінералу» є. Члени правління Тюрінгійської Агенції Європейських Програм мають чіткі пропозиції вирішення екологічної проблеми

17 Червня 19:08

Члени правління Тюрінгійської Агенції Європейських Програм, керівництво Дрогобицької територіальної громади, адміністратор німецько-української наукової групи калійних досліджень «Вайт Калій» та керівництво Стебницького ДГХП «Полімінерал» домовилися про співпрацю, задля вирішення екологічної проблеми та запобігання подальших провалів у шахтах підприємства. Про це йшлося під час зустрічі у Дрогобицькій міській раді.

Під час зустрічі керівниця правління Тюрінгійської Агенції Європейських Програм Ліліана Грицишин розповіла про результати досліджень, які вже проведено на «Полімінералі». Дослідження проводили у межах співпраці Землі Тюрінгії та Львівської області на основі угоди, укладеної у жовтні 2005 року в Ерфурті. У Звіті досліджень чітко прописано заходи для вирішення екологічної проблеми, – це стосується шахт, рудників №1 та №2 та хвостосховища. Також зазначено місця можливих провалів.

Якщо об’єднати зусилля держави, іноземних партнерів, керівництва «Полімінералу» та місцевого самоврядування, – екологічну ситуацію можна покращити. Більше того, іноземні фахівці заявляють про можливість відродження підприємства та продовження видобутку руди, яка за своїм вмістом є унікальною. Кінцева продукція матиме попит не лише в Україні, а й за кордоном.

Наразі Члени Правління Тюрінгійської Агенції Європейських Програм пропонують повернутися до моніторингу ситуації у шахтах, із залученням Німецьких фахівців, щоб забезпечити охорону здоров’я та життя людей, які проживають поруч з територією підприємства.

Зі свого боку міський голова Тарас Кучма та Тарас Городиський – староста Стебника, сіл Болехівці та Нове Село, заявили про готовність співпраці та проведення всіх заходів, які у компетенції органу місцевого самоврядування, щоб забезпечити максимально безпекові заходи і уберегти мешканців Дрогобицької та сусідніх громад від екологічного лиха.

Чат-бот Гаряча лінія