Пам’ятаймо: Майдан став національним феноменом у світовій історії.

20 Листопада 16:18

У ці дні згадуємо події 7-річної давності, що вже увійшли в українську історію як Революція Гідності. Це був переломний момент розвитку сучасної української держави.

Майдан став національним феноменом у світовій історії. Як цілісна модель всього українського суспільства він об’єднав у єдиному волелюбному пориві сивочолих і юних, успішних підприємців і митців, прогресивних інтелектуалів і домогосподинь. Майдан став одкровенням для усіх нас, засвідчив, що в нашому народі є велика сила духу і прагнення свободи, відтак викликав захоплення і подив всього цивілізованого світу. Пройтися Майданом мали за честь лідери сучасної світової політики.

Майдан завершився героїчно, але, на жаль, і трагічно. Ціною перемоги стала сотня життів найкращих синів і дочок українського народу. Майдан викликав водночас і патологічний страх, і ненависть у нашого північного сусіда в особі новоявленого диктатора РФ. Після анексії Криму розпочалась інтервенція на Донбас, яка триває і сьогодні.

Число героїв, лік яким ми розпочали на Майдані та у війні на Сході зростає кожного дня. Ми маємо знати їх в обличчя, пам’ятати кожне ім’я, шанувати усіх, хто ціною власного життя відстоює цілісність і незалежність України. Серед «ангелів у терновому вінку» – імена наших краян: Олега Ушневича, Богдана Вайди, Йосипа Шілінга, яким Указом Президента України було присвоєно звання Героя України із врученням ордена Золотої Зірки (посмертно). Своєю смертю вони навчили нас не боятися.

Для увічнення їх пам’яті був задуманий та створений  виставковий проект під назвою «Воїни Гідності і Свободи» в історичному відділі музею «Дрогобиччина». Широкоформатні світлини, що відображають найдраматичніші події на Майдані і в зоні АТО й ООС, обличчя героїв, які загинули в Києві та на Донбасі, воїнів, які продовжують нині боронити рідну землю – своєрідна фотохроніка сучасної історії, яка змінила наше життя і нас самих. Даний проект – це не лише фотодокументи, а й артефакти Революції Гідності та зони бойових дій: щити, обладунки, шоломи, бронежилети, балаклави, зброя, військові трофеї, відзнаки, агітаційна друкована продукція та особисті речі воїнів.

Оглядаючи експозицію, проймаєшся почуттям гордості за наших героїв-земляків, за наш народ, який продемонстрував усьому світу громадянську зрілість, любов до рідної землі та жертовність заради неї.

В України з’явились ангели-охоронці – Воїни Гідності і Свободи, що дивляться із Небес.

Запрошуємо дрогобичан вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні, пригадати як об’єднувався, організовувався, страйкував та воював Майдан, відчути його атмосферу та осмислити події, які змінили хід нашої історії.

Експозиція працює щоденно з 10.00 до 17.00, окрім понеділка.

Інформація музею “Дрогобиччина”.

Чат-бот Гаряча лінія