Офіційно партнери: Дрогобич та спільнота комун Франції Pays Sabolien підписали меморандум про співпрацю

1 Грудня 16:30

Сьогодні у Дрогобичі відбулась урочиста подія – підписання партнерського меморандуму між Дрогобицькою громадою та спільнотою французьких комун Pays Sabolien. Дрогобич поповнив список міжнародних партнерств, налагодивши тісну та плідну співпрацю з французькими комунами, центр яких розташований у місті Сабле сюр Сарт.

Нагадаємо, все розпочалось з того, що громада французького міста з початком повномасштабного вторгнення росії на українські землі привозила гуманітарну допомогу, а дорогою назад евакуйовувала українців, яким у місті Сабле сюр Сарт організували безкоштовний прихисток та медичний супровід.

Згодом французькі друзі наважились приїхати до нас, дізнались потреби громади, зібрали кошти та привезли найбільш актуальні речі для енергетичної підтримки – генератори, радіатори та інші прилади, які можна використовувати для обігріву приміщень в зимовий час.

Вчора представники спільноти комун Pays Sabolien, яка об’єднує низку населених пунктів Франції з центром у місті Сабле сюр Сарт, прибули до Дрогобича. Гості мали змогу оглянути Дрогобич, Стебник та кілька сіл Дрогобицької громади, познайомитись з інвестиційною привабливістю регіону та побачити, як Дрогобицька громада працює в умовах воєнного стану та приймає вимушено переміщених осіб, яким зараз потрібен прихисток.

Після презентації інвестиційних перспектив регіону та короткої екскурсії містом, гості зібрались у центральній бібліотеці імені В’ячеслава Чорновола для почесної місії – підписання меморандуму про партнерство між Дрогобицькою громадою та спільнотою комун Франції Pays Sabolien.

Процедуру підписання партнерського договору розпочали з хвилини мовчання та урочистих гімнів України та Франції, в майстерному виконанні хору Заслуженого Прикарпатського Ансамблю пісні та танцю України «Верховина».

На урочисте підписання меморандуму до Дрогобича прибув почесний консул Данило Ярема, який відзначив високий рівень підготовки, теплий прийом та запевнив у повній підтримці України французькою стороною.

Львівську ОВА представляв начальник відділу міжрегіональної співпраці та протокольного забезпечення Дмитро Фомов. Окрім цього прибули гості з сусідніх громад – Трускавецької, Бориславської, Східницької та Меденицької.

«Завдяки налагодженим контактам і підтримці міст-побратимів ми можемо продовжувати ту важливу роботу, яку робимо від початку повномасштабної війни – надавати прихисток переселенцям, підтримувати наших воїнів та міста, які найбільше постраждали від ворожих атак. Ми показали напрямки нашої діяльності, ми щиро і відкрито розповіли про потреби і що головне – ми показали готовність розвиватись, щоб ще більше відповідати європейським стандартам. Тому віримо, що наша співпраця буде плідною та принесе користь усім сторонам» – наголосив у своїй промові міський голова Дрогобицької громади Тарас Кучма.

Французька сторона в свою чергу дякувала за теплий прийом і відзначила готовність надалі підтримувати нашу громаду та загалом українців.

«Ми щиро вдячні за такий теплий прийом. За час перебування у Дрогобичі ми зустріли багато приємних людей. У нас є багато спільного, нас зближують наші корені. А наші відмінності можуть бути добрим доповненням в нашій співпраці. Якщо сьогодні ви маєте потребу в нас, завтра ми матимемо потребу у вас. Для того, щоб разом будувати нову Європу – економічно та стратегічно сильнішу» – наголосив президент спільноти комун Pays Sabolien Даніель Шевальє.

Візит французької сторони супроводжувався доставкою до Дрогобича чергової гуманітарної допомоги – одна з завантажених допомогою фур прибула спільно з офіційною делегацією, ще кілька – в дорозі до Дрогобича.

«Від початку повномасштабної війни французький народ одразу ж включився в підтримку України. Це робили прості люди, підприємці, всі хто співпереживав та підтримував Україну у протистоянні росії. І сьогодні ми щиро віримо, що дочекаємось того часу, коли зірка України сяятиме вільно і яскраво» – наголосив почесний консул Франції у Львові Данило Ярема.

Підписання договору завершилось короткою прес-конференцією, під час якої присутні журналісти мали змогу уточнити позицію сторін та бачення щодо майбутньої наміченої співпраці.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту