Не пікети, а партнерство: Ресторатори Дрогобича та місцеве самоврядування виступили проти карантину вихідного дня

13 Листопада 16:18

З суботи, 14 листопада, Урядом запроваджено карантин вихідного дня. Таке рішення викликало обурення підприємців, зокрема власників ресторанів та кафе у багатьох містах України. Сьогодні бачимо, як під місцевими адміністраціями відбуваються пікети. У Дрогобичі ситуація кардинально інша: натомість пікетів, місцевий бізнес отримав повну підтримку та партнерство з боку місцевого самоврядування.

У післяобідню пору у міській Ратуші відбулася зустріч рестораторів з міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою та керівниками структурних підрозділів виконавчого комітету ДМР.

В ході зустрічі підприємці заявили, що карантин вихідного дня призведе до краху їхньої діяльності. Більше того, постраждають самі ж працівники, які отримають мінімальну заробітну платню. Натомість запевнили та гарантували, що посилять максимально заходи безпеки для відвідувачів.

Своєю чергою Тарас Кучма став на захист рестораторів заявивши, що якщо карантин запроваджувати на вихідні, то це потрібно робити для всіх, а не вибірково.

«Вибірковим карантином ми завідомо «хоронимо» малий бізнес. Це удар по економіці та бюджету міста. Така ситуація ніяк не пригальмує поширення вірусу між громадянами. Тому ми звернулися до Уряду з певними пропозиціями, а громадян закликаємо дотримуватися санітарних норм», – звернувся до рестораторів Тарас Кучма.

Опісля Тарас Кучма та ресторатори міста – Леонід Безсонний та Богдан Білас озвучили свою позицію у студії Кризового медіа-центру «Дрогобич:».

Відповідне рішення сьогодні було прийнято на позачерговому засіданні комісії ТЕБ та НС в якому зазначено, що заклади торгівлі та громадського харчування працюватимуть за правилами роботи «помаранчевої зони».

Лист-звернення до Прем’єр-міністра України Шмигаля Д. А.

Шановний Денисе Анатолійовичу!

Виконавчий комітет Дрогобицької міської ради висловлює глибоку занепокоєність у зв’язку з обмеженнями, що вводяться постановою КМУ № 1100 від 11.11.2020 у рамках карантину вихідного дня. При прийнятті рішень не враховувалася суттєва різниця між містами у залежності від їх розташування та чисельності населення. Обмеження, які були введені з березня по травень поточного року, завдали бізнесу чималі втрати, які не всі підприємці мали змогу подолати.

Більшість підприємств тільки наприкінці літа розрахуватися з боргами, накопиченими за період дії введених карантинних обмежень. Наразі, мова йде не про отримання прибутку підприємцями, а про збереження робочих місць та заробітної плати найманих працівників. Нові додаткові обмеження, а саме заборона роботи вищезазначених об’єктів, може призвести до суттєвого скорочення кількості найманих працівників, які залишаться без засобів існування. Крім того, підприємницька діяльність потребує постійних витрат: сплати обов’язкових податків та платежів за оренду приміщення, заробітної плати працівникам, комунальних послуг, за кредитами та інших обов’язкових платежів. Виконання цих фінансових зобов’язань можливе лише за умови роботи підприємств та підприємців.

Введення однакових обмежень для різних населених пунктів ставить на межу виживання значні верстви населення у сільський місцевості та невеликих містах. В місті Дрогобичі є значна частина переселенців з окупованих територій, переважна їх частина працює у сфері торгівлі, та побутового обслуговування населення, громадського харчування. Введення обмежень передбачених постановою КМУ № 1100 віл 11.11.2020 у вихідні дні поставить за межу бідності майже 35 тисяч громадян та викличе значні соціальні заворушення.

Враховуючи викладене, виконавчий комітет Дрогобицької міської ради пропонує покласти прийняття обмежень щодо карантину вихідного дня на міські, або обласні комісії з питань ТЕБ та НС а контроль за дотриманням обмежень на правоохоронні органи.

З повагою
Міський голова Т. Кучма

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту