На ювілей до Франка: у Нагуєвичах помолилися та поклали квіти до монумента Каменяра

27 Серпня 14:15

Титан думки та слова, провісник української національної ідеї, світоч, який запалював своїм словом – Іван Франко сьогодні відзначає ювілей – 165 років із дня народження.

Зважаючи на поважну дату, за традицією на Батьківщину Каменяра, село Нагуєвичі, з’їхалися представники влади міста та району, політичні та громадські діячі, народні депутати, франкознавці та усі, кому дорогий Франко. Зокрема участь в заході взяв міський голова Дрогобича Тарас Кучма, народний депутат України Орест Саламаха, директор Міжнародного фонду імені І.Франка – Ігор Курус. Почесним гостем святкувань був – Петро Галущак, правнук Івана Франка.

В етнічному одязі усіх поважних гостей зустрічав керівник Державного національного заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак. За пропозицією хранителя спадщини Франка, цьогоріч дещо змінили програму вшанування пам’яті Великого Каменяра.

Нам слід позбуватися радянської традиції вшановувати Франка суто покладанням квітів до його монументу. Тому сьогоднішній захід пропоную розпочати з молитви біля хреста, який свого часу встановив батько Франка, на честь повалення кріпосного ладу, – наголосив в промові до присутніх Богдан Лазорак.

Молебень відправили місцеві парохи. Відтак закликали присутніх звертатися до спадщини Каменяра, перечитувати його настанови і твори, а головне винести із цьогорічних святкувань для себе образ Франка нового та сучасного.

Кульмінацією заходу стало покладання квітів до монумента Каменяра та спільні світлини присутніх біля пям’ятника світоча нації. Також усі бажаючі оглянули музей-садибу Івана Франка.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту