На парковці по вулиці Пилипа Орлика знизили ціну, щоб уникнути транспортного колапсу, спричиненого хаотичним паркуванням

18 Липня 15:19

У Дрогобичі продовжують заходи з упорядкування інфраструктури, руху пішоходів та транспорту. Облаштування світлофорів, пішохідних переходів, нанесення дорожніх розміток, розміток, велосмуг, організація кільцевого руху, парковок – це перелік заходів, які поступово впроваджують з 2016 року.

До слова, у жовтні минулого року ГО «Центр екологічних ініціатив «Екодія» провела конкурс «Краще місто». За результатами цього конкурсу Дрогобичу присвоїли перше місце у номінації «Мобільність» у категорії міст до 100 тисяч населення.

Часто мешканці міста звертаються до місцевого самоврядування з проханням вирішити проблему хаотичного паркування автомобілів у дворах та пішохідних зонах. Одним з таких мікрорайонів є вулиці Княгині Ольги, Пилипа Орлика та Володимира Великого. Саме тут сконцентровані ринок, відділення міської поліклініки, заклади торгівлі. Для того, щоб вирішити проблему з пракуванням, особливо у вихідні дні, місцевим самоврядуванням прийнято рішення облаштувати паркову, яка примикає до вулиці Пилипа Орлика. Якщо у центральній частині лад з паркуванням вдалося навести, то у цьому мікрорайоні поки що ситуація не покращилася.

На щотижневій понеділковій нараді міський голова Дрогобича Тарас Кучма звернув увагу на численні порушення правил паркування транспортних засобів на вулицях міста та нехтування водіями спеціально облаштованими паркомісцями.

Хаотичне паркування автомобілів на вулицях та у дворах значно ускладнює дорожній рух, спричиняє додаткові затори і найважливіше — створює небезпеку та незручності для руху пішоходів. Зокрема неналежне паркування наражає на небезпеку дітей, які перебувають у дворах будинків, — прокоментував Тарас Кучма.

На вулиці Пилипа Орлика, Володимира Великого облаштовано місця для безкоштовного паркування. Також облаштовано велику паркову. Тому, щоб заохотити водіїв паркуватися без порушень правил дорожнього руху, а вулички та двори розвантажити від автомобільного транспорту, виконком Дрогобицької міської ради прийняв компромісне рішення про зниження оплати за паркування. Так, на паркувальному майданчику на вулиці Пилипа Орлика вартість послуги користування паркомісцем знизили з 10 гривень до 5 гривень за годину.

У такий спосіб керівництво громади сподівається, що водії припинять порушувати правила паркування і наражати на небезпеку як пішоходів, так і інших водії. У протилежному випадку, доведеться вжити радикальних заходів та застосувати до порушників практику штрафування.

Нагадуємо, що у Дрогобичі діє зручна система мобільного паркування. Для дрогобичан та гостей міста запровадили можливість зручної безготівкової оплати за послугу паркування через застосунок UNIP. За допомогою мобільного додатку водії мають змогу знайти парковку, прокласти маршрут на карті та сплатити послугу паркування за допомогою банківської карти прямо у застосунку. Паркування через мобільний додаток доступне на чотирьох локаціях, де облаштовано паркувальні майданчики та паркомати — вулиця Івана Франка, Пилипа Орлика, Данила Галицького та Миколи Лисенка.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту