На День вишиванки у Дрогобичі розгорнули кількаметровий національний прапор

19 Травня 14:54

На День вишиванки Дрогобич замайорів різнобарвними візерунками української вишивки. Свято згуртувало на Площі ринок містян та посадовців мерії. До дійства долучились і внутрішньо переміщені особи, які приїхали з Ізюма, Харкова, Києва, Миколаєва та інших міст нашої країни.

Захід стартував під музичний супровід Заслуженого прикарпатського ансамблю пісні та танцю «Верховина», який виконав пісню «Два кольори».

Під час урочистої частини керівник відділу сім’ї та молоді Олександра Пашко акцентувала увагу присутніх на героїзмі українських захисників, які сьогодні мужньо боронять кордони нашої держави від окупанта. Завдяки їхньому героїзму ми сьогодні маємо можливість не просто одягнути вишите вбрання, але й стояти під спокійним небом у рідному місті.

В це свято дякуємо усім захисникам, які на східних теренах боронять Україну. Дай Боже, щоб кожен з них повернувся і одягнув свою вишиванку і ми спільно відсвяткували нашу Перемогу, — прокоментувала Олександра Пашко.

Кульмінацією заходу стало розгортання кілька метрового полотнища в центрі міста. До дійства доєдналися як посадовці мерії так і усі присутні.

Сьогодні не лише свято вишиванки — це свято нашого оберегу, національної ідентичності, національної культури, яка зараз найбільше є необхідною. Що забирає з собою син ідучи на війну? Вишиту сорочку, яку йому вишила мати. Що він тримає під амуніцією? Вишитий рушник. Що забирає з зруйнованого Ізюму, Харкова, Миколаєва чи Маріуполя людина, яка втікає від бомбардування? Однозначно – вишиванку. Адже в ній душа, сльози і материнське серце. Пам’ятаймо завжди про те, що вишиванка – це не просто два кольори – чорний та червоний, це є наша ідентичність, оберіг і наше майбутнє за яке ми сьогодні воюємо, — зазначив очільник громади Тарас Кучма.

Захід завершили спільним фотографуванням біля мерії міста.

На цьому святкова програма не закінчується. Патріотичне та насичене дійство готує й Управління культури та туризму, зокрема на Площі Замкова гора відбудеться показ мод від найдревніших до найсучасніших вишитих сорочок, суконь та рушників. А також – куштування унікальних страв за старовинними рецептами та виставка власноруч виготовлених авторських ґерданів.

Дійство розпочнеться об 15:00. Усі вилучені від заходу кошти скерують на підтримку ЗСУ.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту