Надзвичайної ситуації не було – у Дрогобичі прокоментували нетипове ввімкнення системи оповіщення в ніч на 4 жовтня

6 Жовтня 11:43

Жодної надзвичайної ситуації у Дрогобичі не відбулося в ніч з 3 на 4 жовтня, коли опівночі в місті спрацювала сирена системи оповіщення цивільного захисту населення.

За словами керівника відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту Дрогобицької міської ради Ігоря Юзв’яка, до сьогодні містом, на жаль, ширяться найрізноманітніши чутки щодо неспокійної нічної ситуації в Дрогобичі.

Серед версій: психотропні та радіоактивні атаки на населення, втеча в’язнів із 40 колонії та ряд інших. За твердженнями Ігоря Юзв’яка – жодна із цих думок не відповідає дійсності! Чиновник дається диву, для чого комусь вигідно створювати інформаційні «страшилки» і поширювати їх містом. Як підкреслив пан Юзв’як – неспокійний звук системи оповіщення в ніч на 4 жовтня лунав із території Хлібокомбінату.

“Уся річ у тому, що на заводі замінюють покрівлю. Тривають маштабні роботи. В одному місці стався затік води, в наслідок чого вона потрапила в плату системи оповіщення, відбулося замикання – система спрацювала і вимкнути її не могли тривалий час. Тобто людський фактор немає жодного відношення до ситуації, що склалася. Наслідком цього стала 20 -хвилинна звукова атака на кілька житлових мікрорайонів міста. Керівництво заводу просить вибачення в містян за таку нетопову ситуацію”, – пояснює Ігор Юзв’як.

Також за словами чиновника, якщо б у місті увімкнули систему оповіщення населення – то вона включає в себе 3 короткі звукові сигнали, після яких людям слід терміново увімкнути телеприймачі або ж включити радіо, де прозвучить заклик до населення, як діяти, де знаходяться найближчі бомбосховища та що трапилося в місті.

“Так як сигнал був тривалим і безперервним – жодного заклику для дрогобичан він не ніс, система оповіщення на підприємстві вийшла з ладу і спровокувала нічний інцидент. У нашому місті – спокійно!”, – наголосив пан Юзв’як.

Сайт 03244.com.ua

Чат-бот Гаряча лінія