Місто очима митців: художники пропонують культурні та архітектурні зміни для Дрогобича

13 Жовтня 22:01

Картини Дрогобича, проект кімнати-музею Івана Франка та проект ревалоризації історичної забудови міста сьогодні, 13 жовтня, презентували під час мистецького дійства, яке відбулося у Народному домі імені Івана Франка.

Розпочали захід зі вшанування пам’яті воїнів — захисників незалежності Української держави.

Відтак учасникам дійства презентували проект кімнати-музею Івана Франка, яку планують облаштувати у корпусі колишньої гімназії на вулиці Тараса Шевченка, 24. Саме у цій гімназії колись навчався Іван Франко.

Проект презентували Ігор Шимко — директор дитячої художньої школи, професор Микола Зимомря, викладач ДДПУ ім. Івана Франка Ігор Розлуцький.

Як впорядкувати будівлі архітектуру древнього Дрогобича — проект “Дрогобич: ревалоризація історичної забудови міста” презентував доцент кафедри архітектури та реставрації Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка» Василь Петрик.

Науковець, який є виходцем з Дрогобича, презентував напрацювання щодо упорядкування фасадів історичних будівель, створення пішохідних зон на центральних вулицях міста, створення автентичності старовинного міста.

Також Василь Петрик вбачає розвиток туристичного Дрогобича у промоції солеварні, середмістя, створення маршруту-огляду церков, який би пролягав через центральну площу.

Також учасникам мистецького дійства було презентовано художні полотна учасників ІІ Міжнародного пленеру в місті Дрогобичі “Розмаїття культур”.

По завершенні презентацій учасників дійства, зокрема художників, привітав міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

У своїй промові міський голова привітав художників зі святом і наголосив, що вони особливі люди, адже вони відкривають для інших красу міста, генерують ідеї як місто розвивати, модернізувати і зберегти його автентичність.

Відтак Тарас Кучма наголосив, що має мету найближчим часом зробити все можливе, щоб місто мало свій куточок вшанування генія Івана Франка.

Як наголосив модератор дійства Ігор Шимко, цього дня відзначають День художника. Тому для учасників пленеру підготували дипломи та сувенірну продукцію, яку художникам вручили міський голова Тарас Кучма, начальник відділу культури та мистецтв ДМР Олег Яводчак спільно з ідейником заходу — Ігорем Шимком.

Цьогоріч у пленері взяли участь художники з Дрогобича, Львова, Ужгорода, міста-партнера Нової Каховки та Республіки Словаччина.

На згадку про ІІ Міжнародний пленер “Розмаїття культур” місто отримало чотири скульптури, три з яких розмістили у парку та біля будівлі головного корпусу ДДПУ ім. Івана Франка.

Організатором заходу виступили Дрогобицька дитяча художня школа та відділ культури і мистецтв Дрогобицької міської ради. Захід відбувся в межах святкування 77-ї річниці створення УПА, Дня захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та Дня українського козацтва.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту