Мешканців Дрогобицької громади запрошують долучитись до онлайн-обговорення «Місцеві референдуми: пошук ефективного механізму народовладдя для України»

10 Вересня 11:48

Національний Демократичний Інститут (НДІ) спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) в рамках Програми «Ефективна та відповідальна політика в Україні» (U-RAP), та з ІСАР Єднання в межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України» запрошують активних дрогобичан до участі в регіональних публічних обговореннях «Місцеві референдуми: пошук ефективного механізму народовладдя для України», які  триватимуть  протягом вересня-жовтня 2021 року у партнерстві із Центром політико-правових реформ (ЦППР), Громадянською мережею ОПОРА, Коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ та ВІ «Активна Громада» від Інституту «Республіка».

З червня по липень вже відбулося 48 публічних онлайн обговорень у 24 областях України на тему предмету та адміністрування місцевого референдуму. Обговорення залучили до дискусій 890 осіб з усіх областей України, серед них 61 представників політичних партій, 29 представників органів місцевого самоврядування. Учасники дискусій обговорили законопроєкт, поставили запитання експертам та надали рекомендації до тексту законопроєкту.

У вересні та жовтні у кожній області відбудуться ще два публічних обговорення в онлайн форматі присвячені темам: фінансуванню та наслідкам місцевих референдумів.

Дати проведення цих обговорень у Львівській області та реєстрація на них у таблиці за посиланням нижче.

Метою публічних обговорень є сприяння відкритому інклюзивному діалогу з громадянами щодо місцевого референдуму в Україні. Головними завданнями, які ставлять перед собою організації громадянського суспільства, є підвищення обізнаності громадян щодо політичних реформ та побудова діалогу між громадянами, політичними партіями, зацікавленими сторонами та експертним середовищем.

Для участі в обговоренні запрошуються громадяни, представники та представниці політичних партій, громадянського суспільства, органів місцевого самоврядування, бізнесу, медіа, експерти та науковці та інші зацікавлені особи. Формат публічного обговорення онлайн передбачає презентації від експертів та експерток та включає модеровану дискусію для відповідей на запитання та напрацювання рекомендацій. Рекомендації будуть проаналізовані та передані робочій групі Верховної Ради України з розробки проєктів законів із питань народовладдя. 

Графік проведення та реєстраційні форми публічних  обговорень 

 

Час проведення  Тема дискусії  Реєстраційні форми
15 вересня о 13:00 “Фінансування місцевих

референдумів”

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeiDl3xOtb_x-Td-Q0HSz3gXbJPrXjkTJgcabEnYRcly4fZuw/viewform

 

Після реєстрації ви отримаєте посилання на подію в Zoom форматі

6 жовтня о 13:00 “Наслідки місцевих референдумів”

 

Чат-бот Гаряча лінія