Куди дзвонити, якщо сусіди спалюють сміття: контакти в Дрогобицькій громаді

20 Вересня 14:24

Якщо Ви виявили, що на присадибній ділянці люди спалюють сміття, -викликайте поліцію, Муніципальну варту або уповноважену посадову особу Дрогобицької міської ради.

Відповідальність за спалювання ТПВ на присадибній ділянці підпадає під кваліфікацію трьох статей Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Стаття 52. Псування і забруднення сільськогосподарських та інших земель.

Псування сільськогосподарських та інших земель, забруднення їх хімічними і радіоактивними речовинами, нафтою та нафтопродуктами, неочищеними стічними водами, виробничими та іншими відходами, а так само невжиття заходів по боротьбі з бур’янами тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян — суб’єктів підприємницької діяльності — від п’ятдесяти до ста НМДГ.

Стаття 82. Порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення.

Порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти НМДГ і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста НМДГ.

Стаття 152. Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів.

Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти НМДГ і на посадових осіб, громадян — суб’єктів підприємницької діяльності — від п’ятдесяти до ста НМДГ.

За порушення, передбачені ст. 52 та 82 КпАП відповідно до ст. 2421 КпАП, право розглядати справи та притягати до відповідальності мають відповідні органи державної екологічної інспекції.

А от за порушення ст. 152 КпАП уповноважена притягати до адміністративної відповідальності комісія при виконавчому комітеті Дрогобицької міської ради.

Проте, перш ніж притягнути винну особу до відповідальності, потрібно скласти протокол. Відповідно до ст. 255 КпАП на складення таких протоколів уповноважені посадові особи органів внутрішніх справ (Національної поліції).

Крім того, відповідно до цієї ж статті мають право складати протокол посадові особи, уповноважені на це виконавчим комітетом ради, представники громадських організацій або органів громадської самодіяльності.

Лише громадські інспектори з охорони довкілля складають протоколи за вчинення порушення, передбаченого ст. 82 КпАП, а громадські інспектори сільського господарства складають протоколи за вчинення порушення, передбаченого ст. 52 КпАП.

Складений протокол відправляють на розгляд у компетентний орган, а саме: до відповідного територіального органу Державної екологічної інспекції України, виконавчого комітету місцевої ради або адміністративної комісії.

Справа про адміністративне правопорушення розглядається у п’ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.
Розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову по справі, – у вигляді рішення.

Екологи наполягають на шкідливості спалювання сміття – і для природи, і для здоров’я людей.

Якщо Ви стали свідком спалювання сміття на присадибних ділянках – не будьте байдужими. Телефонуйте!

Контакти в Дрогобицькій громаді:
067 730 73 87 – Ігор Давидов, Муніципальна варта
068 426 32 50 – Василь Климків, начальник відділу безпеки та контролю ДМГ Дрогобицької міської ради

 

Фото ілюстроване

 

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту