З роботою дрогобицьких закладів охорони здоров’я ознайомився Орест Чемерис – директор Департаменту охорони здоров`я ЛОДА

18 Червня 17:10

У середу, 17 червня, до Дрогобича завітав директор Департаменту охорони здоров`я ЛОДА Орест Чемерис. Посадовець взяв участь у відкритті оновленого сімейного відділення №4 КНП «Дрогобицька міська поліклініка». Також Орест Чемерис ознайомився з роботою міських закладів охорони здоров’я, зокрема КНП “Дрогобицька мiська лiкарня № 3”, КНП “Дрогобицька дитяча мiська лiкарня” та КНП “Дрогобицька мiська лiкарня № 1”.

Про роботу закладів охорони здоров’я та зміни, які вдалося реалізувати у Дрогобичі посадовця проінформували міський голова Тарас Кучма та начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба. Про умови роботи розповіли й самі лікарі.

У КНП «ДМЛ №3» Орест Чемерис оглянув діагностичні кабінети, оновлену операційну, приміщення Міжрайонного скринінгового центру для діагностики передракових захворювань та раку у жінок, який відкрили у 2017 році.

У дитячій лікарні посадовці оглянули приміщення майбутнього інфекційного відділення. За словами керівниці Оксани Стебельської, у відремонтованому приміщенні можуть розмістити 20 ліжок. Однак для початку роботи необхідно облаштувати вентиляційну систему, на що потрібно понад 3 млн грн. Місцеве керівництво закликало Ореста Чемериса посприяти у вирішенні цього питання.

Перебуваючи у КНП «ДМЛ №1», керівнику Департаменту охорони здоров’я ЛОДА генеральний директор КНП Андрій Коцюба продемонстрував проєкт оновлення приймального відділення. Ознайомили з роботою реанімаційного відділення. Також продемонстрували роботу відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії, яке відкрили рік тому. За словами заввідділення Василя Романяка, за цей період вже проведено 440 операційних втручань, з них 132 стентування. Досі усі пацієнти були з Дрогобиччини. Зараз оперують й мешканців інших територій. Позитивно й те, що є співпраця з фахівцями Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова.

У ході огляду закладів охорони здоров’я, Тарас Кучма та Володимир Чуба проінформували Ореста Чемериса про те, як відбувалася реорганізація ЗОЗ у КНП та з якими труднощами вдалося зіткнутися. Як вдалося зберегти медзаклади та їх песонал, які були проблеми з виплатою зарплати і недоотриманням коштів за пролікованих іногородніх пацієнтів. Так, за останні 4 роки на зарплату медикам довелося дофінансувати з місцевого бюджету понад 80 млн гривень. А від зволікання із запровадженням медреформи втрати становили близько 330 мільйонів гривень. Та проблеми з фінансуванням вирішуються після запровадження реформи охорони здоров’я вторинного рівня. Так, Дрогобичу не доводиться тепер виборювати кошти за надані послуги мешканцям інших територій. Попри зауваження, які виникають при запровадженні медреформи, у більшості медзакладів тепер коштів вистачатиме не лише на зарплату працівникам, а й розвиток матеріально-технічної бази. Яскравим прикладом цього є міська поліклініка, зміни у якій суттєво помітні після запровадження реформи первинного рівня.

Підбиваючи підсумки з оглянутого та відкриття оновленого сімейного відділення №4 КНП «Дрогобицька міська поліклініка» Орест Чемерис зазначив:

«Саме тут, на Дрогобиччині, розуміють наскільки важлива професія медика, зокрема починаючи від лікаря, закінчуючи молодшою сестрою. Відчувається, що цінується і поважається робота кожного. Тому бажаємо тільки успіху. Так тримати!».

Завершив посадовець свій візит до Дрогобича оглядинами площі Ринок та зустрічі у кабінеті міського голови, у міській Ратуші, де проговорили питання єдиного медичного простору та подальшої долі дрогобицького тубдиспансеру.

Чат-бот Гаряча лінія