Зростання мінімалки та цін на пальне і запчастини змушує перевізника просити виконком переглянути тариф на проїзд у громадському транспорті

24 Лютого 9:49

Через підвищення цін на пальне та запчастини, возити пасажирів при теперішній ціні за проїзд стало не рентабельно. Керівництво ДП «Дрогобицьке АТП» подало у відділ економіки ДМР розрахунки щодо підвищення вартості проїзду в громадському транспорті. Як пояснює директор автотранспортного підприємства Мирослав Лужецький, чинний тариф у розмірі 7 гривень, який діє з червня 2021 р. слід переглянути – оскільки суттєво змінилася низка чинників, які впливають на рентабельність перевезень та формування самого тарифу.

Серед таких – зростання розміру мінімальної заробітньої плати до 6 500 грн, окрім цього подорожчали паливно-мастильні матеріали на 30%, зросло в ціні і обслуговування та ремонт транспортних засобів, оплата інформаційних послуг для пасажирів, збільшилися витрати на утримання та обслуговування валідаторів для безготівкової оплати за проїзд, зросли витрати на програмне забезпечення автоматизованих систем оплати проїзду тощо.

У зв’язку із цим, діючі тарифи на пасажирські перевезення не відшкодовують в повному обсязі фактичних витрат ДП «Дрогобицьке АТП». Тоді як згідно ст.10 Закону України «Про автомобільний транспорт» тарифна політика на автомобільному транспорті має задовольняти підприємницький інтерес, забезпечувати розвиток автомобільного транспорту, стимулювати впровадження новітніх технологій перевезень. Тому і змушені звернутися до виконкому міської ради із проханням переглянути діючий тариф та затвердити його до рівня економічно-обгрунтованого, – роз’яснює ситуацію Мирослав Лужецький.

За словами керівника «Дрогобицьке АТП» – автотранспортне підприємство пропонує підвищити вартість тарифу на міські перевезення до 10 грн. Мирослав Лужецький переконує – транспортний парк їхнього підприємства слід утримувати в належному стані, аналогічно як і заробітні плати водіям, які не готові працювати на мінімальних зарплатах. Вартість послуг перевезення у розмірі 7 гривень – тягне підприємство у боргову яму та не дає можливості вдосконалюватися.

Перейти до вмісту