Пільги

Пільги зі сплати місцевих податків і зборів

Калькулятор субсидій

______________________________________
БЛОК з новинами Категорія “Пільги”
______________________________________

Зміни щодо надання пільг окремим категоріям громадян

З 1 січня 2016 року (Постанова КМУ від 04.06.2015 року № 389 зі змінами) надання пільг окремим категоріям громадян з оплати житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу здійснюється з урахуванням  рівня доходів сім’ї пільговика за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців  не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (з 1 січня 2016 року граничний розмір доходу, до якого застосовується податкова соціальна пільга складає 1930 грн.).

Отже, з 1 січня 2016 року пільги з урахуванням доходів надаються наступним пільговим категоріям населення :

1. Учасники війни; члени сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни;

2. Особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдови (вдівці) та батьки померлих осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;

3. Особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдови (вдівці) та батьки померлих осіб, які мають особливі трудові заслуги перед  Батьківщиною;

4. Жертви нацистських переслідувань;

5. Багатодітні сім’ї; дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї, в яких не менше року проживають троє або більше дітей, сім’ї, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування);

6. Діти війни;

7. Дитина (ЧАЕС) інвалід.

Звертаємо Вашу увагу! Надання пільг  на житлово-комунальні послуги  залишаються без змін для наступних категорій громадян:

Інваліди війни,

Учасники бойових дій,

“Чорнобильці” 1 та 2 категорії,

Реабілітовані особи,

Ветерани військової служби, вдови ветеранів військової служби,

Ветерани органів внутрішніх справ, вдови ветеранів органів внутрішніх справ,

Ветерани служби цивільного  захисту, вдовам ветеранів служби цивільного захисту,

Ветеранам Державної кримінально-виконавчої служби, вдовам ветеранів Державної кримінально-виконавчої служби,

Ветерани державної пожежної охорони, вдови ветеранів державної пожежної охорони,

Ветерани податкової міліції, вдови ветеранів податкової міліції,

Військовослужбовці  СБУ на пенсії,

Вдови військовослужбовців,

Дружина військовослужбовця, який пропав безвісти, батьки загиблого військовослужбовця, інваліди військової служби.

Перелік документів для визначення права на отримання пільг: Декларація про доходи сім’ї пільговика, наявність паспорта; ідентифікаційних кодів (пільговика та членів його сім’ї, на яких поширюється пільга); довідки про доходи (пільговика та членів його сім’ї, на яких поширюється пільга, крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за 6 місяців, що передують місяцю звернення; у випадку відсутності доходів за цей період – документи, що підтверджують їх відсутність.

Водночас інформуємо, що Постановою Кабінету Міністрів від 27.04.2016 №319 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” передбачено, що особи, які мають право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг, при призначенні субсидії враховується вартість плати за послуги без врахування пільг. Тому з травня 2016 року громадянам, які отримують пільги та субсидії, пільга на житлово-комунальні послуги не буде нараховуватись.

За додатковою інформацією звертайтеся до Управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради за адресою:

м.Дрогобич, вул.Площа Ринок,1, каб. № 12 або за телефонами: по питаннях пільг – 3-85-14, 2-25-47, по питаннях субсидій – 3-57-80.

м.Стебник, вул.Грушевського,2, каб. № 5, телефон: 44-10-09.

Графік роботи управління: понеділок –четвер з 8:00 до 17:00, п’ятниця – з 8:00 до 15:45 (без обідньої перерви).

Пільги – це встановлені законодавством переваги, що надаються особі (або групі осіб) у вигляді  відшкодування з державного бюджету України частини вартості спожитих послуг.

Однією з найбільш поширених пільг, що забезпечує підвищений рівень соціальних гарантій окремих категорій громадян, є пільга на оплату житлово-комунальних послуг.

Пільги надаються підприємствами та організаціями у безготівковій формі, шляхом зменшення або звільнення від оплати за послуги. По суті, пільги – це знижка оплати за фактично спожитий обсяг пільгових послуг, але не більше встановлених норм споживання (за наявності засобів обліку), або за обсяг послуг, визначений за нормами споживання (за відсутності засобів обліку).

Перейти до вмісту