Дрогобицькій художній школі – 40! Історію закладу презентували через розгорнуту виставку творчих робіт

3 Вересня 12:57

1 вересня свій 40-літній ювілей відсвяткувала Дрогобицька художня школа. Заклад є творчим магнітом міста, який випустив у світ сотні талановитих митців, художників, гончарів тощо. З нагоди поважного ювілею школи, днями у Культурно мистецькому центрі Дрогобича було презентовано масштабну виставку робіт учнів та випускників закладу. У кількох залах КОЦу виставили десяток картин, вироби з гончарства, валяння, ткатства, різьби по дереву, бісероплетіння тощо.

Захід поблагословив духовний наставник Дрогобицької художньої школи отець Іван Паньків. За його словами, число 40 є доволі символічним – оскільки саме 40 років Мойсей водив свій народ по пустелі.

Я вже 25 років мешкаю у Дрогобичі і спостерігаю, як змінюється наше  місто так і художня школа, яка є осередком культурно-мистецького життя регіону. Бажаю вам процвітання та нових звершень на ниві прекрасного, – наголосив о.Ігор Паньків.

Як розповів присутнім директор художньої школи – 40 років тому їхній творчий заклад розпочинав свій шлях із 3 викладачів, які взяли на себе сміливість прививати дітям прекрасне.

Звісно був страх та хвилювання, однак за ці роки ми зрозуміли – рухаємося в правильному напрямку, розвиваємося і не стоїмо на місці. У 2007 році ми започаткували цікавий проект «Створення культурно-мистецького комплексу на базі Дрогобицької дитячої художньої школи». Проект включає в себе реконструкцію, добудову та частковий ремонт існуючих приміщень. Впродовж цих років роботи виконані на 70%. Тож ми і надалі рухаємось вперед та розвиваємося, відкриємо нові творчі цехи, де навчатиметься ще більше діток, – наголосив Ігор Шимко.

На захід, окрім талановитих учнів художньої альма-матері, були запрошені випускники різних років випуску школи, серед яких сформувалася когорта висококваліфікованих педагогів , скульпторів тощо.

40 років магнітом тягне в рідні стіни школи. Не повірите, але я з нетерпінням чекаю завершення літа, щоб побачити учнів та розпочати навчальний процес. Пам’ятаю як нині, я був третім викладачем школи, коли вона тільки відкрила свої двері для дітей. Це було хвилюююче і відповідально водночас, – розповів присутнім викладач школи Микола Федів.

Кульмінацією творчого заходу стало вручення Ігорем Шимком картин міському голові Дрогобича Тарасу Кучмі. Полотна створив талановитий художник із Закарпаття Микола Пацкан, в рамках традиційного пленеру митців, який щорічно проходить  у Дрогобичі та згуртовує талановитих художників із різних куточків України.

40 років для людини – це зрілий вік. Аналогічно і для навчального закладу, який випустив цілу плеяду талановитих викладачів та учнів. Щиро бажаю вашому закладу розвитку і мрію, щоб в кожному населеному пункті нашої ТГ було відкрито філію Дрогобицької школи мистецтв, де дітям прививали б прекрасне та вічне, – наголосив у вітальному слові до присутніх міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Завершували захід виступами талановитої молоді міста, а також музичні номери присутнім подарував музичний гурт «Галич».

Чат-бот Гаряча лінія