Дрогобицький тубдиспансер: Керівництво Дрогобича пропонує шляхи збереження установи

2 Червня 13:41

Дрогобицький протитуберкульозний диспансер – це установа, де від туберкульозу легень лікуються сотні дрогобичан та стебничан, а також мешканці прилеглих до Дрогобича територій. Щороку у цьому відділенні у близько 300 пацієнтів діагностують туберкульоз вперше.

Для того, щоб хворі могли одужати від цієї страшної недуги, у медичній установі є все необхідне: це фахові медики, сучасна апаратура та відремонтовані приміщення.

Дрогобицький тубдиспансер не входить в медичну структуру Дрогобича, а є підрозділом Львівського центру легеневого здоров’я з підпорядкуванням Львівській обласній раді.

Зараз Дрогобицький протитуберкульозний диспансер під загрозою зникнення. З 1 липня, посилаючись на фінансову нерентабельність, заклад хочуть закрити.

У понеділок, 1 червня, міський голова Дрогобича Тарас Кучма та керівник відділу охорони здоров`я ДМР Володимир Чуба зустрілися з керівництвом тубдиспансеру.

Під час зустрічі сторони обговорили шляхи збереження функціонування закладу. Як зазначив головний лікар диспансеру Юрій Скурчанський, після закриття з 75 працюючих у закладі медиків залишиться 4. У капітально відремонтованому приміщенні планують облаштувати геріатричний центр, тобто будинок пристарілих. Хоча, до слова, після закриття ідентичних закладів у Львові, приміщення виставили на продаж.

Після прорахунків сукупної кількості пацієнтів, які щороку лікуються у закладі, а також суми коштів, які можна отримати від НЦЗУ на лікування одного випадку, керівництво міста спільно з керівництвом диспансеру дійшли висновку, що установа в змозі бути фінансово незалежною. Загальний бюджет установи у 2019 році становив близько 12 мільйонів гривень.

Тарас Кучма зазначив, що Дрогобицький тубдиспансер може працювати окремо від Львівського центру легеневого здоров`я, увійшовши в структуру охорони здоров`я Дрогобича з перетворенням у комунальне некомерційне підприємство. Таким чином вдасться зберегти необхідний для міста та регіону заклад, а також десятки робочих місць.

В найближчі дні керівництво Дрогобицької міської ради ініціює зустріч з керівництвом Львівської ОДА та Львівської обласної ради щодо збереження функціонування закладу.

До слова, до 2002 року приміщення, де зараз знаходиться Дрогобицький протитуберкульозний диспансер, перебувало у комунальній власності Дрогобича. На баланс Львівської обласної ради приміщення передали безоплатно.

Перейти до вмісту