Дрогобицький професор Леонід Тимошенко став лауреатом шостої Міжнародної премії Івана Франка

28 Серпня 10:04

У п’ятницю, 27 серпня, у 165-ту річницю від дня народження українського генія Івана Франка, було оголошено ім’я лауреата шостої Міжнародної премії імені Каменяра.

Цьогоріч найвищу відзнаку в галузі гуманітаристики здобув професор Дрогобицького педагогічного університету імені Івана Франка, доктор історичних наук Леонід Тимошенко. Нагороду присудили за монографію «Руська релігійна культура Вільна. Контекст доби. Осередки. Література та книжність (XVI – перша третина XVIІ ст.)». Зі сцени урочистої церемонії Леонід Тимошенко зізнався, вважає себе не тільки істориком, але й франкознавцем. Оскільки ретельно досліджував і досліджує життя і творчість Каменяра.

Зворушений отриманою нагородою. Подяка усім членам журі, які підтримали мене та мою працю своїм голосом. Давно виношував у планах видати збірку своїх досліджень про Івана Франка. Цьогорічна премія в Міжнародному конкурсі стимулюватиме мене як найшвидше втілити задумане у життя, – наголосив Леонід Тимошенко.

Вручив золотий знак Леоніду Тимошенку, диплом і грошову премію Міжнародного конкурсу правнук Франка Петро Галущак.

Цьогоріч на розгляд компетентного журі було представлено 26 робіт від вчених не тільки з України, але й Австрії, Канади, США. Роботи оцінювали за трьома критеріями, серед яких концептуальність, міжнародний контекст праці тощо.

Директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус зазначив, що премія Франка утвердилася як найпрестижніша наукова відзнака сучасних праць з гуманітаристики.

Міжнародна премія імені Івана Франка є надзвичайно вдалим інструментом просування постаті Івана Франка, інтеграції української гуманітаристики у світову науку, – підкреслив Ігор Курус.

Шоста церемонія нагородження лауреата Міжнародної премії, яка пройшла в фойє Народного дому імені І. Франка, традиційно згуртувала поціновувачів слова та творчості Каменяра із різних куточків України та світу: вчені із Австрії, Польщі, Канади, України, франкознавці, представників влади різних рівнів, офіційна делегація з міста-партнера Нової Каховки, меценати, політичні діячі, громадськість та родина Івана Франка.

Як наголосив у своїй промові міський голова Дрогобича Тарас Кучма, наше місто в боргу перед внуком Франка – Роландом Франком. Оскільки саме завдяки його ініціативі Міжнародна премія Івана Франка який рік поспіль відбувається саме у Дрогобичі, тим самим популяризуючи наше місто і малу Батьківщину Франка.

Надзвичайно прикро, що цього року чоловіча гілка роду Франка перервалася фізично, 11 серпня не стало великого друга Дрогобича, людини титанічної праці, онука Франка – Роланда Франка. Але ця гілка ніколи не перерветься духовно. Бо для нас назавжди Іван Франко є і залишиться – прикладом незламності духу та боротьби за свободу, взірцем творення нашої держави. Цей дух витає сьогодні поміж справжніх патріотів, які боронять нашу суверенну державу на Сході країни.
Філософія Франка – це не просто нескінченне поле для наукових досліджень, це значно більше. Це – дороговказ для нас та прийдешніх поколінь. Послання, яке залишив нам Франко: українська нація – має бути одним організмом, єдиним, нероздільним, здібним до самостійного культурного і політичного життя.
Тож будьмо свідомими продовжити розпочате нашим славним земляком – Великим Каменярем Іваном Франком!, – закликав присутніх Тарас Кучма.

На урочистій церемонії присутні хвилиною мовчання пом’янули світлу пам’ять внука Франка Роланда Франка, серце якого перестало битися на 90-році життя. Заслужений прикарпатський ансамбль пісні та танцю України «Верховина» та Дрогобицький муніципальний камерний хор «Легенда» виконали «Отче наш».

Відтак впродовж вечора звучали пісні на твори Івана Франка: «Вічний революціонер», «Безмежне поле» та інші. На завершення – організатори вручили подяки меценатам та особам, які долучилися до організації церемонії, а науковцям – сертифікати.

Нагадаємо, шоста урочиста церемонія нагородження лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка пройшла за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety, в партнерстві з Дрогобицькою міською радою, Львівською обласною державною адміністрацією, Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка, Державним історико-культурним заповідником “Нагуєвичі”, Львівським товариством у місті Києві.

Міжнародну премію імені Івана Франка започатковано Міжнародним фондом Івана Франка у 2015 році. Її заснував онук українського письменника Роланд Франко.

У попередні роки премії були удостоєні кардинал Української Греко-Католицької церкви Любомир Гузар, професор Віденського університету Міхаель Мозер та академік Львівського національного університету імені Івана Франка Олег Шаблій, професорка Українського католицького університету Ярослава Мельник і доцент кафедри Східноєвропейської історії Гельсінського університету Йоганнес Ремі, професорка Міланського університету Марія Грація Бартоліні, професор кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Ігор Сердюк.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту