130-річчя з дня народження Андрія Мельника: Визначено переможців онлайн конкурсу “Андрій Мельник – Воїн і Державотворець” .

17 Грудня 11:12

“ЛЮБИ І ЗНАЙ СВІЙ РІДНИЙ КРАЙ!”

До 130-річчя з дня народження Андрія Мельника у Меморіальній кімнаті його імені відбулося нагородження переможців онлайн конкурсу “Андрій Мельник – Воїн і Державотворець”.

“Люби і знай свій рідний Край!” Саме під таким гаслом упродовж 2020 року в історичному відділі музею  “Дрогобиччина” проходив історико-краєзнавчий конкурс.

Власне, цей конкурс – навчально-пізнавальний проект, завданням якого було  допомогти і спонукати учнівську молодь вивчати, розуміти, пам’ятати і гордитись величною історією України, яку творили наші прадіди, яку і нині творять наші новітні Воїни; бути гідними спадкоємцями і примножувати героїчну славу борців за  Українську Соборну Самостійну Державу.

Історичний конкурс-вікторина, присвячений видатним особистостям та визначним подіям в історії рідної Дрогобиччини і України, проходив у три етапи. Перший з них, присвячений Дню Героїв, відбувся ще у травні. І, як годиться, тоді серед 42 учасників було обрано і нагороджено 9 переможців.

Нагородження переможців другого  етапу конкурсу, приуроченого Дню міста (“Дрогобич – місто солі і краси”, проходив у вересні) та Дню створення УПА (“Дрогобицький край – край УПА”, проходив у жовтні 2020 року), у зв’язку з обставинами, що склалися, було відкладено до кінця цього року.

Найпотужнішим щодо зацікавлення та  кількості учасників був третій етап конкурсу, на який свої роботи подало аж 163 конкурсанти, і майже 60 із них – учні Дрогобицького ліцею Дрогобицької міської ради.

…У 2020 році українці вперше за всю історію незалежності на державному рівні відзначили 130-річчя з дня народження Андрія МЕЛЬНИКА – військового та політичного діяча, полковника Армії УНР, ініціатора і творця Світового Конгресу Вільних Українців. Гідно вшанували пам’ять  нашого славного краянина і на Дрогобиччині, а в єдиній в Україні та у  світі Меморіальній кімнаті Полковника Андрія Мельника, яка функціонує у музеї “Дрогобиччина”, проходив історичний конкурс “Андрій Мельник – Воїн і Державотворець”. Саме у день народження Андрія Мельника, 12 грудня, і відбулося нагородження переможців третього туру конкурсу, присвяченого видатному краянину. Воістину вражаючими були відповіді учнів на конкурсні запитання!  Цікаво, що деякі школярики використовували навіть посилання на першоджерела, даючи глибокі та обгрунтовані відповіді на, здавалось би, прості питання. І це тішить! Бо про Мельника багато знають у світі, а в Україні про цю непересічну особистість відомо лише тим, хто зацікавлений… Хоч Мельник – це ціла історична епоха, Мельник – символ нескореності духа й боротьби…

…Після молитви за українську молодь, яку провів священник-капелан Тарас Куспись, п’ятнадцятьом учасникам конкурсу було вручено СЕРТИФІКАТИ та призи. З приємністю називаємо імена переможців. У другому етапі конкурсу ПЕРШЕ місце посіла Юліана Михайлівська, Дрогобицька ЗОШ №17; ДРУГЕ – Зоряна Волошин, ліцей №4 ім. Лесі Українки; ТРЕТЄ – Божена Кудлаєнко, ліцей №4 ім. Лесі Українки; Ірина Стяжкіна, ліцей №1 ім. Івана Франка; Мар’ян Костецький, Уличненська СЗШ І-ІІІ ступенів.

Інформація музею “Дрогобиччина”.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту