Досвід Дрогобича зацікавив учасників Академії громадського активізму

6 Вересня 15:25

Як ефективна комунікація між громадою та місцевим самоврядуванням сприяє вирішенню глобальних проблем міста, якими інструментами взаємодії користується Дрогобицька громада – про свій досвід у цій сфері представники місцевого самоврядування та громадськості ділилися з учасниками Академії громадського активізму, які у межах навчальної поїздки завітали до Львівської області, зокрема до Дрогобича. Гостей – лідерів громадського сектору Донецької, Луганської та Херсонської областей, традиційно привітав міський голова Тарас Кучма, який поділився досвідом вирішення проблем за участі громади. Міський очільник розповів як вдалося відремонтувати низку вулиць, упорядкувати торгівлю у місті, як громада взялася допомагати у вирішенні сміттєвої кризи.

Про ефективну комунікацію розповів й директор КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимир Кондзьолка. Зокрема він зосередив увагу присутніх на тому, як у Дрогобичі напрацювали модель управління громадою на основі цінностей. Як цьому сприяють відкриті дані. Також розповів, як вдалося вирішити глобальне питання – закриття десяти шкіл, та ефективно розподілити кошти на потреби освіти. Більше того, завдяки ефективній комунікації із батьками, освітянськими колективами та депутатами, прийняття цього рішення не отримало жодного депутатського голосу «Проти».

Про електронні сервіси комунікації гостям розповів Зеновій Квасній – начальник управління цифровізації, інформаційної політики та комунікацій. Також він поділився планами щодо розробки стратегії на 2022 рік та розповів як місцеве самоврядування співпрацює з представниками громадськості щодо проведення консультацій. Більше деталей про інструменти громадської участі, петиції та консультації мову вели громадські активісти Олег Дукас та Світлана Клюй. Участь у зустрічі також взяв й голова Громадської ради Ігор Струналь. Він розповів, як уже другу каденцію Громадська рада активно впливає на вирішення проблем у громаді. Також з гостями поділилися досвідом роботи Молодіжної ради. Те як обирається Рада, які її функції та чим займається молодь, розповіла начальниця відділу сім’ї та молоді Олександра Пашко. Крім цього учасники Дитячого парламенту спільно з фахівчинею Дрогобицького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталією Городиською проінформували про те, як діти беруть участь в управлінні міста, проводять різноманітні акції. Окрім зустрічі у міськраді, гості побували й у Молодіжному просторі. Голова ГО «Молодіжний простір Дрогобич» Леся Нестор поділилася із гостями принципами роботи їхньої громадської структури та заходами, які систематично там відбуваються.

Оскільки більшість гостей у Дрогобич прибули вперше, то керівниця ТІЦу Ірина Марків провела для них екскурсію.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту