Депутати ДМР вимагають від держави залучити представників з усіх регіонів України до написання Закону про землю

28 Лютого 10:51

Дрогобицька міська рада вважає, що нам українцям, потрібно створити нові суспільні відносини щодо права володіння, користування й розпорядження сільськогосподарською землею.

З цього приводу депутати ДМР звернулися до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної ради України, обласних рад та інших органів місцевого самоврядування, депутатів Львівщини.

«Нам потрібний суспільний консенсус, щоб розв`язати гострий соціально-політичний конфлікт, який виник на тлі запропонованої урядом моделі обігу земель. Досягнути цього консенсусу можна лише шляхом широкого суспільного діалогу. Нам потрібна єдина національна програма реформування земельних відносин в Україні, яка б стала корисною цілому суспільству, а не окремим його верствам», — йдеться у зверненні.

Дрогобицькі депутати вимагають від ВРУ, Президента та Прем`єр-міністра забезпечити процес утворення та прийняття Єдиної національної програми з реформування земельних відносин. А саме:

–           Верховній Раді України – зупинити розгляд законопроєкту №2178-10, а у разі прийняття законопроєкту вцілому Президенту накласти на нього вето.

–           Верховній Раді України та Президенту України – створити робочу групу з числа представників місцевих громад, органів місцевого самоврядування з усіх регіонів України, професійних асоціацій та аграрних гілок, відомих науковців, профільних міністерств, комітетів ВРУ.

Результатом роботи робочої групи має стати напрацювання Єдиної національної програми з реформування земельних відносин проєкт якої, на думку депутатів, має бути оприлюдненим для українців.

Відповідне звернення було прийнято 27 лютого під час засідання сесії Дрогобицької міської ради.

Чат-бот Гаряча лінія