Від урбанізму до фермерства: міський голова презентував депутатам перші напрацювання КП «Тарком»

21 Липня 14:25

Утворення Дрогобицької міської територіальної громади стало початком напрацювання нових напрямків розвитку. Якщо раніше місцеве самоврядування займалося питаннями розвитку урбанізму, то тепер доводиться займатися питаннями розвитку фермерства та агропромислового комплексу. Неодноразові зустрічі з фермерами та представниками АПК проводяться у стінах ратуші.

У вересні 2021 року сесія Дрогобицької міської ради підтримала створення комунального підприємства «Тарком». «Від землі до столу» – саме за такою концепцією вбачають діяльність підприємства.

За словами міського голови Тараса Кучми, сьогодні є велика проблема з якістю молочної продукції. Натомість природнього молока споживачі за високу ціну отримують хімічний замінник. Більше того, дефіцит якісного молока впливає й на здоров’я дітей.

Задум створення підприємства містить у собі ідею реалізації продукції не лише на прилавках, а й постачання її у їдальні закладів освіти. Тобто мова йде про замкнутий цикл виробництва та реалізації продукції. Також планують розвивати виробництво та реалізацію як молочно-сирної продукції, так і м’ясної. Цю діяльність планують провадити у кооперації з місцевими підприємцями.

Ще один важливий фактор – створення робочих місць у селах громади. Так малі ферми можуть обслуговувати до 10 осіб: догляд за худобою, доїння, заготівля кормів, утримування господарств.

У вівторок, 20 липня, міський голова Тарас Кучма та його заступник Роман Москалик презентували депутатам міської ради перші напрацювання комунального підприємства КП «Тарком».

У підсумку було оглянуто господарство на території сіл Лішня та Ясениця-Сільна. У планах – облаштування малих господарств на теренах сіл громади.

У такий спосіб місцеве самоврядування прагне дати нове життя нефункціонуючим фермерським угіддям, мешканцям громади – нові робочі місця та розвивати тваринництво у громаді.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту