Власників та користувачів земельних ділянок закликають дотримуватись норм благоустрою та вчасно косити траву

18 Травня 11:59

З настанням весни посилюється зростання трав’яного покриву, а тому виникає необхідність догляду, зокрема вчасного косіння, вкритих трав’янистою рослинністю територій.

Відповідно до ст. ст. 18, 24 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» підприємства, установи, організації та громадяни забезпечують благоустрій земельних ділянок, наданих їм відповідно до вимог чинного законодавства у власність чи користування.

Згідно з Правилами благоустрою території населеного пункту підприємства, установи, організації та громадяни на власних та закріплених територіях повинні здійснювати увесь комплекс робіт, спрямованих на забезпечення та постійне підтримання чистоти і порядку, зокрема проводити косіння газонів періодично, при досягненні трав’яним покровом висоти 15 см, залишаючи висоту покрову 5-8 см.

Тому закликаємо власників, балансоутримувачів та користувачів територій вкритих трав’яним покривом дотримуватись вимог правил благоустрою та забезпечувати утримання прилеглих та закріплених територій у належному санітарному стані у тому числі регулярне знищення бур’яну та вчасне косіння трави.

Зауважуємо, що проходження межі по тій чи іншій вулиці, провулку, проїзду визначається по лінії бортового каменю проїзної частини вулиці вздовж підприємств, установ, організацій, а в інших випадках на відстані 10 метрів від фасадів будинків, споруд, огорож та інших елементів благоустрою (крім випадків, передбачених проектною документацією).

Власник присадибної ділянки забезпечує належне утримання території загального користування, прилеглої до його присадибної ділянки – по фасадній частині садиби до бордюрного каменю проїжджої частини.

Власники (користувачі) стаціонарних малих архітектурних форм та тимчасових споруд повинні забезпечувати прибирання прилеглої території не менше 10 м від ТС.

Попереджаємо, що у разі виявлення фактів порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів відповідальних осіб буде притягнуто до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 152 КУпАП.

Отже будьмо свідомими та відповідальними мешканцями нашої громади, добрими сусідами та створюймо відповідні умови для життя та відпочинку!

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту