Бесіда-діалог “На Івана на Купала дівчата долю шукали”

7 Липня 15:38
6 липня 2021 року, напередодні свята Івана Купала в  бібліотеці-філіалі № 1 Дрогобицької ЦБС відбулась бесіда-діалог: “На Івана на Купала дівчата долю шукали”
Свято Купала – одне з чотирьох головних свят сонячного календаря – час літнього сонцестояння (спочатку це свято припадало на 22 червня). Найкоротша ніч у році була магічною датою, опорвитою різними віруваннями, легендами та традиціями.
З приходом християнства сталось об’єднання цього язичницького свята з християнським святом – Різдвом Івана Хрестителя (Предтечі), що  хрестив Ісуса в ріці Йордан…
Змінившись змістовно, язичницький обряд зберіг основні риси, які все ж зберегли свою самобутність та яскравість.
Це день прославлення води, вогню, сонця і землі.
У найкоротшу ніч в році не можна було спати. Тому у ніч напередодні Івана Купала проходили народні гуляння. У цю чарівну ніч дівчата ворожили, щоб мати щасливу долю, щоб знайти  свого судженого, шукали дивовижну квітку папороті, плели вінки, пускали їх на воду, водили хороводи, стрибали через вогонь, збирали лікарські трави і, також, плели з них різні віночки, щоб вранці освятити їх в церкві…
Минали роки. Мінялись державні устрої. Змінювались і звичаї та обряди, втрачаючи свою самобутність.
В наші дні лише люди старшого покоління можуть пригадати деякі звичаї та обряди цього чудового свята. Ми можемо знайти відлуння цих традицій в казках, легендах, піснях, переказах, які були  дбайливо зібрані нашими письменниками та народознавцями.
Про все це Ви можете прочитати в нашій бібліотеці
Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту