Життя як спалах

Саме так було названо захід, приурочений пам’яті нашого випускника, який загинув 31 серпня 2014р.

Музейна кімната у школі… Прийшли рідні, близькі, приїхали його бойові побратими зі Львова.Життя як спалах. Спалахнуло і згасло. Та скільки б не минуло років, вони не зітруть ім’я Тараса, дитини, яка не повернулася з війни. Страшно таке говорити у XXIст. Страшно уявити, що бойові дії відбуваються на території України.

Кожне покоління має купувати для себе свободу. Ціна нашої свободи сьогодні – це життя сотень українських юнаків. Молоді 20-річні солдати і трохи старші офіцери йшли на війну, не знаючи, що це таке. Вони першими вступили в бій з ворогом. Окопи, залпи і … соняшники- звична для них суміш смертельної небезпеки і краси. Про смерть тоді, навесні 2014р., мало хто думав і точно ніхто не гадав, що дорога боротьби буде такою довгою і виснажливою.

Ця історія про солдата, сина, брата, стебничанина, учня нашої школи  Тараса Зозулю. Пам‘ять! Гірка пам’ять війни! Вона ніколи не згасне. Вона ятрить мозок, збуджує уяву. Пам‘ять! Що ти залишила? Сльози матерів.

Говорить організатор заходу вчитель історії Лілія Стельмащук: “Найвищою нагородою для тих, хто уцілів,-  є життя, а для загиблих- пам’ять. Ми закликаємо вас, присутніх у цій залі, сьогодні згадати у ваших молитвах усіх Героїв, які поклали голови за наше майбутнє. Хай пам’ять про них згуртовує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення нашого духу. У жалобі схилимо голови. Бо вони, герої, згасли як зорі”.

Звучить мелодія  “Пливе кача” Діти запалюють свічку і передають. Нехай кожен з нас торкнеться цього священного вогню- частинки вічного. А світло цієї свічки хай буде даниною тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості пожертвував собою.  Вони повинні жити у нашій пам’яті.

Усім присутнім запам’ятався виступ  воїнів десантно-штурмової 8-тої бригади, які невдовзі виїжджають на схід.

Директор школи З.Левицька привітала маму Тараса- Світлану Ігорівну із нагородою Всеукраїнського об’єднання Країна”- відзнакою “Орден Матері Бійця АТО”.

Закінчилося дійство на могилі Тараса Зозулі. Молитва, запалена свіча, короткочасне мовчання- подяка загиблим за безхмарне небо над головою, спокійне сьогодення, безжурні осінні дні.

 Зоя Артим,

заст. директора з навчально-виховної роботи

Стебницької ЗОШ I-IIIст №11 ім.Тараса Зозулі

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати: