Будівлі історичної частини Дрогобича не повинні втратити свого первозданного вигляду, — підсумки наради у Дрогобицькій Ратуші

У вівторок, 11 липня, у приміщенні Дрогобицької міської ради відбулася нарада щодо приведення у відповідність нормативних документів з реконструкції будинків у місті Дрогобичі, зокрема у центральній (історичній) його частині.

Участь у нараді взяли перший заступник міського голови Ігор Герман, секретар міської ради Олег Хрущ, інспектор з благоустрою виконкому Дрогобицької міської ради Людмила Ільченко, начальник відділу містобудування та архітектури Ігор Петранич, начальник відділу держаргбудконтролю Андрій Гретчак та представник постійної комісії ради з питань житлово-комунального господарства, будівництва, архітектури, екології, довкілля, транспорту та зв’язку Віктор Тюска.

У ході наради було одноголосно зазначено, що на сьогоднішній день серед мешканців будинків у місті Дрогобич популярною є тенденція розфарбовувати у різні кольори одну і ту ж багатоповерхівку, встановлювати вікна різних кольорів та багато іншого під час ремонту будинку чи виконанні фасадних робіт.

Зокрема, така ситуація спостерігається і у центральній частині міста, яка є історичною. Враховуючи таке ставлення мешканців тутешніх будинків та власників тутешніх магазинів, з плином часу ця частина міста може перетворитись у набір різнокольорових квадратів чи прямокутників і втратити свою історично-туристичну привабливість. Тому сьогодні надзвичайно важливо унормувати цю ситуацію.

Відтак підсумком наради стало прийняття рішення щодо напрацювання на місцевому рівні відповідних нормативних документів, які заборонятимуть подібні дії. Також було вирішено звернутися з відповідним проханням до народного депутата від Дрогобиччини Богдана Матківського з метою порушення цього питання на законодавчому рівні та прийняття відповідного Закону України, оскільки така проблема виникає не лише у Дрогобичі, а й у більшості міст України.

Також було вирішено звертатися до всіх дрогобичан з проханням враховувати, що Дрогобич — це місто з давньою історією та архітектурою, тому ми повинні берегти те, що отримали у спадок.

Нагадаємо, що й самі дрогобичани докладають зусилля до того, щоб центральна частина міста була упорядкованою. Нещодавно необхідну кількість голосів набрала петиція щодо впорядкування рекламних вивісок у місті.

Читайте також: