Відтепер для розгляду е-петицій громади Дрогобича необхідно 65 голосів

На початку 2016 року у Дрогобичі на офіційному інтернет-порталі міської ради було запроваджено систему електронних петицій, яка дозволяє дрогобичанам вирішувати важливі суспільні питання шляхом подання електронної петиції — індивідуального або колективного електронного звернення.

Згідно з положенням, яке було затверджене при створенні системи електронних петицій ще на початку 2016 року, для розгляду міською радою чи її виконавчим комітетом, за електронну петицію мали проголосувати не менше 100 осіб впродовж трьох місяців голосування. Однак, зважаючи не те, що система електронних петицій у Дрогобичі розроблена так чином, що задля того, щоб проголосувати за ту чи іншу петицію, необхідно пройти електронну реєстрацію через Bank ID, у процесі якої відбувається процедура авторизації з повідомленням логіну та паролю в системі інтернет-банкінгу. Така процедура викликала боязнь у деяких дрогобичан стати жертвою шахрайства з маніпуляцією персональних даних. Відтак важливі для міста петиції не набирали відповідну кількість голосів. Спрощувати процес голосування шляхом зняття електронної реєстрації через Bank ID було небезпечно, оскільки така процедура захищає від маніпуляцій тими ж персональними даними, з огляду на можливі фейкові голоси.

Оскільки міський голова Дрогобича Тарас Кучма наголошує на важливості долучення громади міста до вирішення важливих суспільних питань та проблем, відтак у ході низки обговорень було прийнято рішення зменшити лімітований поріг зі 100 голосів до 65. До того ж, згідно з даними відділу ІТ та аналізу, лімітований поріг для розгляду електронної петиції у Дрогобичі на кількість населення був вищим ніж у Києві, Львові чи інших містах України.

Тому у четвер, 30 листопада, на розгляд сесії Дрогобицької міської ради було винесено рішення про затвердження необхідної кількості голосів для розгляду електронної петиції у кількості 65 голосів впродовж 90 днів голосування. Таке рішення було підтримане депутатами.

Відповідальність за організацію розгляду петицій покладено відділ ІТ та аналізу.

Нагадуємо, електронні петиції є однією з форм участі територіальної громади м. Дрогобича у здійсненні місцевого врядування. Тому, кожен дрогобичанин має право подати електронну петицію — індивідуальну або колективну вимогу, звернення, пропозицію, скаргу, прохання, клопотання, яка подається у органи влади у письмовій формі, на офіційному інтернет-порталі Дрогобицької міської ради у рубриці «Громада — Електронні петиції громадян». Ініціатором петиції можуть виступити особи, які проживають, навчаються або працюють у Дрогобичі.

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні