Відкриті дані міста

За допомогою цих даних Ви можете перевірити діяльність кожного з розпорядників інформації в місті.

Як скористатись?

У вкладці “Сервіс” необхідно натиснути кнопку “Перейти до сервісу”.

На порталі відкритих даних Ви можете знайти набори по категоріях, а саме: фінанси та бюджет, стандарти, охорона здоров’я, планування міста, освіта, будівництво, культура та інші, або розпорядниках інформації Дрогобицької міської ради, серед яких: управління, відділи, соціальні служби та комунальні підприємства.

Інформація

Забезпечення своєчасного розміщення структурними підрозділами та комунальними підприємствами інформації, яка підлягає оприлюдненню, а також будь-яких інших даних, що відповідають визначенню публічної інформації у формі відкритих даних;

Оприлюднення та регулярне оновлення розпорядником інформації відкритих даних на Порталі;

Забезпечення своєчасного розміщення повної та достовірної інформації;

Забезпечення ефективних двосторонніх комунікацій і каналів зворотного зв’язку.

 

Сервіс працює згідно рішення виконавчого комітету № 249 Рішення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради “Про затвердження положення про відкриті дані Виконавчого комітету Дрогобицької міської ради та її виконавчих органів та впровадження порталу відкритих даних міста”

Типові питання

Відкритість за замовчуванням

Принцип відкритості за замовчуванням передбачає презумпцію відкритості даних. Вся публічна інформація є відкритою, за винятком випадків визначених законодавством. Розпорядники мають проактивно відкривати нові набори. При цьому необхідно забезпечити захист персональних даних й іншої інформації з обмеженим доступом.

Оперативність та чіткість

Цінність відкритих даних полягає в їх актуальності. Тому, важливо оперативно оновлювати дані якнайшвидше після змін. У випадку транспортних даних, зміни можуть відбуватися в режимі реального часу. Відкриті дані мають оприлюднюватись у первинній, незведеній і максимально деталізованій формі. Це забезпечить їх вичерпність.

Доступність і використання

Доступність та використання відкритих даних мають декілька аспектів. Перш за все, оприлюднення даних на порталах у машиночитаних форматах дає можливість для їх автоматизованого збору та обробки. По-друге, користувачі мають легко знаходити необхідну інформацію. Дані мають бути безкоштовними та мати відкриті ліцензії.

Порівнюваність та можливість поєднання з іншими даними (інтероперабельність)

Можливість комбінувати та поєднувати різні види даних значно підвищує їх цінність. Для цього дані мають бути порівнювані та підготовлені до поєднання з іншими даними. Наприклад, містити коди ЄДРПОУ, мати однакові формати значень та виміри одиниць вимірювання.

Для кращого врядування та участі громадськості

Відкриті дані забезпечують прозорість та підзвітність. Завдяки впровадженню електронних сервісів стає можливим ефективніше залучення громадян для прийняття управлінських рішень.

Для інклюзивного розвитку та інновацій

Відкриті дані сприяють інклюзивному економічному розвитку та інноваціям. Наприклад, підприємці можуть створювати нові ІТ-продукти на основі даних.

Як розпочати впровадження політики відкритих даних у своєму органі місцевого самоврядування?

Державне агентство з питань електронного урядування України за підтримки проекту «Прозорість та підзвітність уряду у державному управлінні та послугах (TAPAS) підготувало методичні рекомендації для впровадження політики відкритих даних.

Зразки нормативно-правових актів політики відкритих даних доступні за посиланням.

Перелік вже розроблених та затверджених нормативно-правових актів можна завантажити за посиланням.

Перейти до вмісту