У Дрогобицькій міській раді відбулася зустріч керівництва міста з об’єднаннями учасників АТО. ФОТО

У суботу, 21 квітня, у Дрогобицькій міській раді відбулася зустріч керівництва міста з об’єднаннями учасників АТО міста. Зустріч відбулася за участю міського голови Дрогобича Тараса Кучми, першого заступника міського голови Ігоря Германа та заступника міського голови з гуманітарних та соціальних питань Василя Качмара.

Під час зустрічі керівник Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості Богдан Волошин, керівник Управління пенсійного фонду у місті Дрогобичі Любов Яневич та начальник відділу обслуговування інвалідів, ветеранів війни і праці Управління праці та соціального захисту населення ДМР Олена Переверзєва надали інформацію присутнім учасникам АТО про чинні міські та державні цільові програми підтримки учасників АТО, механізм отримання адресної допомоги, монетизацію пільг та багато іншого.

Окрім цього, під час зустрічі були розглянуті актуальні питання щодо соціального захисту учасників АТО, зокрема про право один раз на рік отримувати безоплатні послуги з проходження санаторно-курортного лікування.

Як повідомив начальник відділу охорони здоров`я ДМР Володимир Чуба, для того, щоб отримати путівку для проходження санаторно-курортного лікування необхідно звернутися до свого сімейного лікаря, який надасть всі необхідні довідки та повідомить у відповідні служби.

Також Володимир Чуба нагадав, що кожен учасник АТО має право скористатися урядовою програмою реімбурсації ліків, отримавши їх безкоштовно.

Своєю чергою представники об’єднань учасників АТО зауважили, що часто ліки, які виписують в рецептах лікарі, є відсутніми у аптечних пунктах, та виступили з пропозицією, щоб в аптеці їм одразу пропонували та видавали альтернативні ліки.

З цього приводу заступник міського голови Василь Качмар, який курує напрям охорони здоров`я у місті, ініціював провести цього тижня нараду з керівниками аптечних закладів міста.

Також учасники АТО запропонували виокремити окрему пільгову категорію учасників АТО із загальних категорій при отриманні послуг з лікування та протезування зубів, оскільки часто ці послуги не можна отримати безкоштовно через певний фінансовий ліміт.

Така пропозиція була підтримана керівництвом міста. Також було зазначено, що у випадку нестачі коштів для отримання послуг з протезування та лікування зубів пільговій категорії учасників АТО, на розгляд сесії міської ради буде винесено рішення про дофінансування з місцевого бюджету.

Начальник відділу оренди та приватизації ДМР Ростислав Росоха повідомив присутнім про стан видачі земельних ділянок учасникам АТО. За словами посадовця, загалом у Дрогобичі учасникам АТО надано у власність 349 земельних ділянок.

Як зазначив перший заступник міського голови Ігор Герман, у межах Дрогобича ще зарезервовані земельні ділянки для воїнів, які зараз перебувають у зоні АТО.

Міський голова Тарас Кучма наголосив, що у Дрогобичі працюють над перспективою забезпечення житлом учасників АТО. Тарас Кучма повідомив, що на вул. С. Наливайка, де видано земельні ділянки учасникам АТО, підводяться комунікації, а відтак вже скоро можна буде розпочинати роботи з індивідуального будівництва.

Про пророблену роботу у цьому напрямі повідомив також голова спілки учасників АТО, помічник Народного депутата України Богдан Гальчишак.

Окрім цього, міський голова наголосив, що певна кількість учасників АТО, яких між собою повинні вибрати самі ж атовці, отримають квартири в новобудовах міста Дрогобича.

 

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні