У Дрогобичі урочисто відкрили барельєф Митрополиту Андрею Шептицькому. ФОТО

У Дрогобичі на фасаді головного корпусу Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка встановили дошку-барельєф Митрополиту Андрею Шептицькому.

Барельєф духовному лідеру, меценату і громадському діячеві, Митрополиту УГКЦ Андрею Шептицькому урочисто відкрили та освятили у четвер, 12 жовтня, за участю представників духовенства УГКЦ Самбірсько-Дрогобицької Єпархії, керівництва міста, ректорату університету, гостей з різних куточків України, які причинилися до встановлення барельєфу, студентів та дрогобичан.

Чин освячення меморіальної дошки здійснив єпископ УГКЦ Самбірсько-Дрогобицької єпархії владика Ярослав Приріз і греко-католицьке духовенство.

«Ми сьогодні шукаємо певних дороговказів для нашого розвитку та процвітання. Саме таким вказівником для нас є мудрість та слово праведного Андрея. Бо Він помер, але ділами своїми до нас промовляє», — підкреслив важливість постаті Андрея Шептицького Владика Ярослав.

Оскільки подія посвячення барельєфу співпала з відзначенням 15 річниці студентського капеланства академічної молоді Самбірсько-дрогобицької єпархії в ДДПУ імені Івана Франка опісля чину освячення у стінах університету відбулася урочиста академія.

З вітальними та подячними словами до присутніх звернулися ректор ДДПУ імені Івана Франка Надія Скотна, міський голова Дрогобича Тарас Кучма, колишній проректор університету Юрій Кишакевич та присутні гості.

«Велична постать Андрея Шептицького у Дрогобичі буде гідно вшанована тоді, коли Блаженнішому Митрополитові встановлять пам`ятник для того, щоб про нього пам`ятали, а також брало приклад сучасне покоління. Встановлення барельєфу — це лише перший дієвий крок до здійснення наший мрій — жити гідно в Україні на своїй, Богом даній землі. Бо саме через пастирське слово Андрея Шептицького піднімається дух нації та додаються сили, які нам так необхідні», — наголосив Тарас Кучма.

Цю подію також відсвяткували концертною програмою.

Ініціатором встановлення барельєфу Андрею Шептицькому виступила Самбірсько-Дрогобицька єпархія УКГЦ. Відповідне рішення про надання дозволу на встановлення знаку було прийнято 3 жовтня на засіданні сесії Дрогобицької міської ради.

       

Читайте також: