У Дрогобичі працюють над збереженням об’єктів культурної спадщини та відновлення історичного середовища міста

0:00 3 Серпня 2018

У четвер, 2 серпня, у Дрогобицькій міській раді відбулося засідання робочої групи із збереження об’єктів культурної спадщини та відновлення історичного середовища міста Дрогобича. Засідання відбулося під головуванням заступника міського голови Дрогобича Василя Качмара.

В ході засідання було розглянуто низку питань, серед яких: ситуація на ДП «Дрогобицький солевиварювальний завод», про звернення до правоохоронних органів з питання втрати пам’яток культурної спадщини, про проведену роботу у 2018 році, про самовільне зняття мешканцями будинку №55 на вулиці 22 Січня таблиці Феліксу Ляховичу, про аварійний стан дзвіниці церкви Воздвиження Чесного Хреста.

Як повідомив радник міського голови Олег Дукас, 1 серпня у Львівській облдержадміністрації відбулася нарада за головуванням першого заступника голови Ростислава Замлинського, в ході якої розглянуто питання діяльності ДП «Дрогобицький солевиварювальний завод» та прийнято рішення про створення робочої групи при обласній раді, яка має вивчити ситуацію на підприємстві і подати пропозиції з вироблення стратегії його розвитку. У серпні у Дрогобичі відбудеться виїзне засідання комісії.

Також учасники засідання прийняли рішення про необхідність внесення даного об’єкту до Реєстру, як пам’ятки археології, що дасть можливість збереження земельної ділянки у комунальній власності Дрогобича. Також було розглянуто пропозицію розвитку сільзаводу як туристичного об’єкта.

Щодо сьогоднішньої ситуації, яка склалася на заводі, то заступником міського голови Василем Качмарем було внесено пропозицію звернутися до правоохоронних органів з метою перевірки законності господарської діяльності на території підприємства.

В ході розгляду питання втрати пам’яток культурної спадщини, спеціаліст відділу культури та мистецтв ДМР Галина Луцька повідомила, що за результатами інвентаризації 2017 року було виявлено 17 об’єктів, які втратили критерій пам’ятки. Інформацію надіслали в правоохоронні органи, прокуратуру, департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської облдержадміністрації. Однак від поліції надійшла відповідь у якій зазначено, що складу кримінального злочину немає. У Департаменті архітектури та розвитку містобудування Львівської облдержадміністрації повідомили, що інформацію буде взято до уваги при формуванні нового Державного Реєстру, оскільки він формується відповідно до чинного законодавства. Від прокуратури жодної відповіді не надійшло.

Таким чином Василь Качмар доручив відділу культури та мистецтв ДМР підготувати повторне звернення до прокуратури, а також організувати нараду за участю представників муніципальної варти, поліції, прокуратури, департаменту житлово-комунального господарства щодо розгляду питань дотримання пам’яткоохоронного законодавства на теренах Дрогобича.

Також Галина Луцька повідомила, що вже проведено паспортизацію 8-ми об’єктів культурної спадщини (Площа Ринок,1, 9-15), яка відбулася за кошти Дрогобицької міської ради, виділених в межах виконання Програми з охорони культурної спадщини. Під час паспортизації, при обстеженні підвальних приміщень встановлено, що вік деяких будинків на Площі Ринок є значно старший від загальноприйнятого. Всі матеріали щодо паспортизації восьми об’єктів розміщені у журналі «Наша спадщина».

Щодо ситуації, яка виникла зі самовільним демонтажем таблиці польському художникові Феліксу Ляховичу при проведенні робіт з оновлення фасаду мешканцями будинку №55 на вул. 22 Січня, то відділом культури та мистецтв скеровано відповідні звернення до мешканців будинку щодо необхідності поновлення цієї таблиці, а також скеровано звернення до правоохоронних органів від виконавчого комітету ДМР.

Щодо аварійного стану дзвіниці церкви Воздвиження Чесного Хреста, про це повідомила директор музею «Дрогобиччина» Алла Гладун. Як зазначила посадовець, на цьому об’єкті необхідно провести реставраційні роботи, яким передує виготовлення проектно-кошторисної документації. Відповідно необхідно передбачити співфінансування на виконання обласної програми охорони культурної спадщини.

Відтак, за пропозицією Василя Качмара, робоча група прийняла рішення підготувати звернення від депутатського корпусу до Львівської обласної ради щодо збереження об’єкту і виділення необхідних коштів.

На завершення зустрічі учасники зібрання обговорили низку проблем господарського характеру, пов’язаних з архітектурно-культурною спадщиною Дрогобича.

Перейти до вмісту