КУЛЬТУРА: У Дрогобичі активно готуються до проведення ІІІ церемонії вручення Міжнародної премії ім. І. Франка. ФОТО

13 Липня 0:00

У четвер, 12 липня, у Дрогобицькій міській раді відбулася робоча зустріч щодо підготовки до проведення ІІІ церемонії вручення Міжнародної премії ім. І. Франка. На початку зустрічі міський голова Дрогобича Тарас Кучма зазначив, що Церемонія вручення Міжнародної премії імені Івана Франка є знаковою подією не лише для міста, а й для всього регіону.

«Незважаючи на всі труднощі і проблеми, які сьогодні існують у місті, ми зобов’язані провести цей захід на належному рівні», — наголосив Тарас Кучма.

Відтак директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус повідомив учасників зустрічі про напрацювання Міжнародного фонду імені Івана Франка. Окрім цього Ігор Курус зазначив, що 22 червня цього року в Інституті Славістики Віденського університету (Австрія) відбулося засідання журі Міжнародної премії ім. Івана Франка, на якому було визначено цьогорічних лауреатів.

У номінації “За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук” лауреатом Міжнародної премії ім. Івана Франка 2018 року став Йоганнес Ремі. Його праця “Брати чи вороги: Український національний рух та Росія, з 1840-х до 1870-х років” набрала найбільшу кількість балів журі і була визнана найкращою.

У номінації “За вагомі досягнення у галузі україністики” перемогу здобула монографія «…І остання часть дороги. Іван Франко в 1908-1916 роках» авторства Ярослави Мельник.

Під час зустрічі учасники обговорили процес підготовки до проведення ІІІ церемонії вручення Міжнародної премії ім. І. Франка, яка відбудеться 27 серпня — у день народження Івана Франка.

Відтак було зазначено, що у Народному домі імені Івана Франка, де й відбуватиметься саме дійство, розпочато підготовку до облаштування сцени. Днями було завершено фасадні ремонтні роботи.

Окрім організаційних моментів, учасники зустрічі обговорили етапи проведення інформаційної кампанії та промоції заходу на теренах Дрогобиччини.

Присутній на зустрічі директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак повідомив, що у переддень проведення Церемонії, а саме 26 серпня, у Нагуєвичах заплановано проведення «Етно-фест у садибі Франків». Також було зазначено, що у День народження Івана Франка, перед початком Церемонії, традиційно, за участі почесних гостей відбудеться покладання квітів до пам’ятника Франку у селі Нагуєвичі.

Щодо запрошень на Церемонію вручення Міжнародної премії Івана Франка, то в основному запрошення розсилатимуть в електронному вигляді. Щодо паперових запрошень, то їх кількість обмежена. Однак, в обох випадках, для участі у Церемонії необхідно підтвердити свою участь за вказаними контактами у запрошенні.

Про це також наголосив Ігор Курус.

На завершення зустрічі директор Міжнародного фонду імені Івана Франка запросив охочих долучитися до формування преміального фонду. Підтримати Міжнародну премію ім. Івана Франка можна через сайт фонду за посиланням: http://frankoprize.com.ua/index.php/uk/metsenatam/.

Лауреати Премії попередніх років: – у 2016 році – архієпископ-емерит, колишній глава УГКЦ Любомир Гузар; – у 2017 році у номінації «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики» – професор Інституту славістики Віденського університету Міхаель Мозер; – у 2017 у номінації «За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук» – заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка, академік Олег Шаблій.

Чат-бот Гаряча лінія