У бюджетних установах Дрогобича за допомогою ЕСКО скоротять витрати на енергоресурси та модернізують енергообладнання. ФОТО

У п’ятницю, 5 жовтня, у Дрогобицькій міській раді відбулася зустріч міського голови Дрогобича Тараса Кучми та радника голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Олексія Корчміта за участі начальника відділу ІТ та аналізу Станіслава Гайдера та керівника КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимира Кондзьолки щодо підвищення рівня енергоефективності бюджетних установ міста, зокрема лікарень, шкіл та дитячих садків.
У ході зустрічі Тарас Кучма та Олексій Корчміт домовились, що після погодження та затвердження Виконавчим комітетом і сесією Дрогобицької міської ради усіх установчих документів, а також після підписання енергосервісного контракту у більше десятка бюджетних установ Дрогобича розпочнуть впровадження енергосервісних послуг.
 
Як повідомив радник голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, впровадження енергосервісних послуг супроводжується підписанням енергосервісного контракту з енергосервісною компанією (ЕСКО), яка дозволяє споживачу значно скоротити витрати на енергоресурси та модернізувати енергообладнання без інвестицій зі свого боку.
 
Особливістю цього проекту є те, що після завершення дії контракту та повернення інвестицій, Дрогобич отримає енергоефективні приміщення і при цьому не лише не витратить жодної копійки, а й впродовж дії контракту отримуватиме 10% від загальної заощадженої суми. Всього ж енергосервісні компанії гарантують від 25% до 37% заощаджень енергоресурсів.
 
Енеогосервісну компанію, яка надаватиме послуги з підвищення енергоефективності будівель (наприклад, оновлює системи опалення, освітлення, утеплення будівель), обиратимуть на відкритих торгах із закупівлі послуг з енергосервісу, однак, як наголосили під час зустрічі, головним критерієм для вибору переможця буде не ціна, а приведена вартість — тобто показник ефективності інвестиційних проектів, які будуть пропонувати ЕСКО.
 
Провести роботи зі скорочення витрат на енергоресурси та модернізації енргообладнання планують у більше десятка закладів освіти, охорони здоров’я та культури Дрогобича.
 
Розпочати роботи, за умови швидкого ухвалення рішень Виконавчим комітетом та сесією ДМР, планується вже в другій половині опалювального сезону 2018-2019 років, щоб вже за лютий, березень та половину квітня проаналізувати результати заощаджень енергоресурсів та коштів.
 
«Ми щомісяця впродовж опалювального сезону платимо мільйони гривень за теплопостачання у наших садках, школах та лікарнях. А причиною таких великих рахунків є те, що тепло, яке надходить, використовується нераціонально через неутеплені приміщення, вікна та інше. Реалізувавши цей проект, місто вже через декілька років платитиме за тепло у садках, школах і лікарнях близько 30% менше», — прокоментував міський голова Дрогобича Тарас Кучма.
Зацікавленість статтею
[Всього: 3 Середня оцінка: 3]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні