РАЗОМ ПРОТИ РАКУ ГРУДЕЙ

(3 жовтня – 19 жовтня 2018 року дні боротьби з раком грудної залози на Львівщині)

Однією  з причин жіночої смертності в усьому світі є рак молочної залози. В Україні  упродовж останніх 20 років частота цього захворювання зросла в чотири рази – із 17 до 70 випадків на 100 тис. жінок. Та якщо в Європі п’ятирічна  виживаність серед жінок  із раком молочної залози становить 80-82%, у США – 91%, то в Україні – лише 56%. Для зменшення рівня смертності необхідні дві умови –  якісна рання діагностика, профілактика  та ефективне органозберігаюче лікування.

Рак грудної залози займає в Україні та Львівській області першу сходинку в структурі захворюваності на рак серед жінок репродуктивного віку.

Щорічно на рак грудної залози в нашій країні захворює понад 15 тис. жінок, помирає біля 7700 жінок. У Львівській області щороку виявляють біля 700 випадків раку грудної залози, а помирає біля 400 жінок. Рівень захворюваності складає в області 36.8 випадків на 100 тис. жіночого населення, в Україні 39.8 випадків. Рівень смертності відповідно 27.5 в області та 31.7 випадків в країні.

З метою діагностики в доклінічній стадії раку грудної залози на Львівщині впроваджено мамографічний скринінг жіночого населення. У жінок до 35 років, в яких лікар виявив ущільнення в молочних залозах, назначається УЗД молочних залоз.

Мамографія – це основний метод об’єктивної оцінки стану молочних залоз в 95-97 % випадків. На сьогоднішній день у всьому світі жінки старші 40р. проходять мамографію кожні 2 роки, після 50 років кожен рік.

Мамографія є золотим стандартом для виявлення раку молочної залози і дозволяє виявити пухлину на ранній стадії, коли вона ще не прощупується.

Мамографія – абсолютно безпечне обстеження.

Зниження занедбаності на рак грудної залози приведе до зменшення бюджетних витрат на комбіноване лікування раку грудей, зменшить ступінь непрацездатності пацієнток, вихід на інвалідність та збільшить рівень 5-тирічного виживання жінок з цим діагнозом.

З вересня 2017 року на виконання проекту  Світового  Банку «Поліпшення охорони здоров’я  на службі  у людей» на базі Дрогобицької міської лікарні №3 відкрито міжрайонний скринінговий  центр. Даний субпроект «Онкопревенція»  включає в себе створення програмного забезпечення  «Електронного реєстру жіночого населення» та проектування мережевого зв’язку, придбання та встановлення сучасного мед. обладнання з метою ранньої та своєчасної діагностики раку молочної залози та шийки матки. Очікуваний результат – проведення  органозберігаючих операцій при раку грудної залози (при нульовій та першій стадії раку – секторальна резекція грудної залози). Cьогодні 85% операцій – це повне видалення грудної залози.

З моменту введення діагностичної апаратури в експлуатацію всього проведено 49279 обстежень, з них мамографічно обстежено 3416 осіб, на УЗД апараті – 3211, на цифровому мікроскопі – 35034. За 9 місяців 2018 року обстежено мамографічно 1956 жінок, при чому виявлено підозрінь на рак та рак  у 109 осіб, що складає 5,6%, на УЗД апараті обстежено 1565 осіб,при чому виявлено вперше онкозахворювання у 79 осіб, що складає 5,0%, УЗД обстеження грудної залози – 458 осіб, у яких вперше виявлено онкопатологію – 15осіб (1,0%).

В 2018 році  по м.Дрогобич вперше виявлено з онкопатологією грудної залози  19хворих: 1 ст. – 6 (31,6%), ІІ ст – 11 (57,9%), ІІІ ст – 0, ІVст – 2 (10,5%).  Рання та своєчасна діагностика  складає 89,5%. Відсоток органозберігаючих  операцій у даних хворих складає 50%.

В практику роботи впроваджена прогресивна діагностична методика  – трепан-біопсія, що дає можливість підтвердити наявність хвороби ще до хірургічного втручання з 95% достовірністю, яка поступово витісняє всі інші застарілі методи; при цьому мамографія залишається обов’язковою і незамінною. Показовий приклад успішного введення державної скринінгової програми на рак молочної залози в Італії є показник виявлення раку грудної залози на нульовій стадії у 20-40% жінок. Показник виживаності хворих з цією недугою в Італії 9 із 10 пацієнток. Однією із сучасних методик ефективного лікування раку грудної залози є інтраопераційна променева терапія, яка вже протестована в багатьох європейських онкоцентрах.Окрім цього впроваджується можливість застосування лікування раку грудної залози імунотерапія, яка показує не гірші попередні результати, а ніж хіміотерапія.

Успіхи онкології дають надію перевести найближчим часом рак грудної залози із групи захворювань з очікуваною короткою тривалістю життя у розряд хронічної патології з прогнозованим тривалим перебігом. Але не треба знімати відповідальності із пацієнтів, бо не всі жінки долучаються до скринінгових програм. А як відомо, лише рання діагностика може гарантувати повне одужання.

УВАГА! Контактний телефон Дрогобицького МСЦ (запис на обстеження 3-71-05 і моб.тел. 0672670024).

Крім цього, обстеження можна пройти в порядку  «живої» черги, так як не всі жінки, які записані з’являються на обстеження. Дні роботи мамографічного кабінету: понеділок-п’ятниця з 8.00-16.00 год.

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні