Про нараду робочої групи з питань збереження та відновлення історичного середовища міста Дрогобича

У вівторок, 7 листопада, відбулася нарада робочої групи з питань збереження та відновлення історичного середовища міста Дрогобича. Голова робочої групи заступник міського голови з гуманітарних та соціальних питань Василь Качмар.

Розглянуто питання щодо проведеної інвентаризації пам’яток архітектурної спадщини м. Дрогобича, про організацію і проведення наради-семінару з питань охорони культурної спадщини та ін.

На нараду запрошено представників правоохоронних органів – старший  інспектор сектору превенції Дрогобицького  ВП ГУ НП у Львівській області Н. Куцій та Дрогобицької міської прокуратури С. Павич.

В. Качмар звернувся до представників правоохоронних органів щодо зауважень та рекомендацій з питань охорони культурної спадщини.

Відтак, С. Павич загострив питання щодо проведення паспортизації об’єктів культурної спадщини з метою внесення їх до Реєстру і виділення на це коштів.

Начальник відділу оренди та приватизації комунального майна Р. Росоха наголосив, що частина пам’яток є у приватній власності. Вніс пропозицію щодо виготовлення облікової документації власниками будівель.

Начальник відділу культури та мистецтв О. Яводчак і головний спеціаліст з питань охорони культурної спадщини Г. Луцька надали інформацію про те, що виготовлення облікової документації передбачено програмою «Охорона та збереження культурної спадщини м. Дрогобича на 2016 -2020 рр.». Наголосили, що термін «пам’ятка культурної спадщини» – об’єкт культурної спадщини, який занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, або об’єкт культурної спадщини, який взято на державний облік відповідно до законодавства, що діяло до набрання чинності цим Законом, до вирішення питання про включення (невключення) об’єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України”, відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини».

Варто зазначити, що Дрогобицькою міською радою на виготовлення облікової документації у 2016-2017 рр. виділено кошти в сумі 100,0 тис. грн. в рамках виконання програми «Охорона та збереження культурної спадщини м. Дрогобича на 2016 -2020 рр.».

До відома дрогобичан, у 2017 р. виконуються роботи з паспортизації пам’яток архітектури місцевого значення за адресами: вул. І. Франка,3, вул. Т. Шевченка, 34, Площа Ринок, 3, 4, 5, 6, 7, 8. Науково-дослідні роботи підходять до завершення.

У 2016 р.  за кошти Дрогобицької міської ради облікову документацію об’єкта – Міський християнський цвинтар на вул. Трускавецькій в м. Дрогобичі Львівської обл. 1790р. – ХХ ст., з метою занесення до Державного реєстру об’єктів культурної спадщини як пам’ятку історії.

Є надія, що у 2018 р. паспортизація об’єктів буде продовжена.

За результатами наради дано доручення щодо подання бюджетного запиту про виділення коштів у 2018 р. на виконання програми  «Охорона та збереження культурної спадщини м. Дрогобича на 2016 -2020 рр.» в частині виготовлення облікової документації (паспортизації) та проведення реставраційних робіт на об’єктах культурної спадщини; визначення переліку об’єктів для виготовлення облікової документації у 2018 р. з метою внесення їх до Державного Реєстру та пріоритетних об’єктів для проведення реставраційних робіт у наступному році в рамках виконання програми «Охорона та збереження культурної спадщини м. Дрогобича на 2016 -2020 рр.».

Відділ оренди та приватизації комунального майна зобов’язано надати інформацію щодо власників пам’яток архітектури місцевого значення у м. Дрогобичі.

16 листопада 2017 р. о 13.00 у залі засідань Дрогобицької міської ради буде проведено  зустріч-нараду з власниками (користувачами) об’єктів культурної спадщини за участю представників органу управління – департаменту архітектури та розвитку містобудування ЛОДА.  Участь в заході також приймуть керівники структурних підрозділів, управлінь та комунальних підприємств Дрогобицької міської ради. На зустрічі будуть розглянуті питання що реставрації пам’яток та погодження відповідної документації.

Керівник Громадської ініціативи «БерегТи» М. Тяжкун подала  звернення щодо розміщення тимчасових таблиць про статус будівлі – пам’ятки.

Тож, у найближчому часі такі таблички можна буде зустріти на пам’ятках архітектури місцевого значення у Дрогобичі.

Радником міського голови О. Дукасом порушено питання щодо заборони приватизації підвального приміщення будинку – пам’ятки на Площі Ринок,15 та облаштування входу до пам’ятки архітектури місцевого значення за адресою Площа Ринок,15 зі сторони Площа Ринок.

Галина ЛУЦЬКА
головний спеціаліст з питань охорони культурної спадщини
відділу культури та мистецтв

 

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати: