Прес-конференція представників робочої групи “Drohobych – Smart city”. ВІДЕО

Як загальновідомо, вже більше року у Дрогобичі працює команда місцевих спеціалістів у сфері ІТ-технологій над розвитком Дрогобича як «розумного міста» або «Smart city». Все це відбувається завдяки сприянню керівництва міста та міському голові Тарасу Кучмі, співпраці КУ «Інститут міста» та радника міського голови з інформаційно-комунікаційних систем Станіслава Гайдера.

Варто зазначити, що Дрогобич, як «Smart city», — у якому громада долучається до управління містом, почали визнавати на Всеукраїнському рівні, порівнюючи з містами обласного значення. Більше того, цим проектом цікавляться іноземні візитери, які часто бувають у Дрогобичі. Проте одним із основних завдань, які постають перед керівництвом міста та командою-засновників, є постійна популяризація сервісів «Smart city» серед громади Дрогобича. Оскільки ще далеко не кожен дрогобичанин знає, що, як приклад, за допомогою електронних послуг iGov заміна фотокартки у паспорті при досягненні 25- чи 45-річного віку може зайняти всього декілька днів, а реєстрація — менше 5 хвилин. Також у рамках проекту «Smart city» в найбільш людних місцях Дрогобича, а це парки, центральна частина міста, встановлені камери відеоспостереження та безкоштовні wi-fi зони. Більше того, деякі камери відеоспостереження використовуватимуться виключно правоохоронними органами, задля збереження громадського порядку у місті.

Саме з метою інформаційного висвітлення напрацювань робочої групи, нещодавно у Дрогобицькій Ратуші відбулася прес-конференція представників робочої групи «Drohobych – Smart city». Організаторами прес-конференції виступили КУ «Інститут міста» та прес-служба Дрогобицької міської ради.

Читайте також: