Працівників медичної сфери знову вводять в оману та налаштовують проти депутатів і влади міста. ВІДЕО

14 Жовтня 0:00

IMG_9229

У четвер, 13 жовтня, свою роботу розпочала XIV сесія Дрогобицької міської ради. Ще до початку сесії залу заповнили працівники медичної сфери, торговці з ринку та активісти. Після того, як міський голова Дрогобича оголосив про початок роботи сесії, у залі здійнявся гул. Обурені медики, активісти та торговці почали скандувати «Ганьба!», а окремі активісти, всупереч регламенту сесії, заблокували трибуну і розпочали зачитувати вимоги до депутатів. Основна вимога стосується призупинення рішення сесії №329 від 18.08.2016року. «Про реорганізацію закладів охорони здоров’я мм. Дрогобича і Стебника у комунальні некомерційні підприємства».

Міський голова Тарас Кучма звернувся до обурених громадян і роз’яснив ситуацію та подальші кроки її вирішення. Відтак він навів факти, які свідчать про те, що Дрогобицька міська рада розрахувалася за пролікованих хворих з медичними закладами міста Дрогобича. Далі посадовець запитав у присутніх головних лікарів, чи існує заборгованість міськради перед медуставновами, на що ті ствердно відповіли, що усі кошти проплачено. Більше того, міська рада Дрогобича переплатила медзакладам близько 10 млн грн., а на цю ж сесію виносилося рішення про додаткове фінансування в розмірі 4 млн 278 тис гривень, які будуть спрямовані на виплату заробітної плати медикам. Далі міський очільник роз’яснив, що він і його заступники неодноразово зустрічалися з колективами та головними лікарями установ, де проговорювали відповідне рішення. Однак медики продовжили вигукувати різноманітні гасла, що унеможливило продовження роботи сесії. На це Тарас Кучма заявив, що з понеділка особисто зустрінеться з кожним колективом і запропонує два варіанти розв’язку ситуації. Оскільки було порушено регламент сесії, на вимогу депутатів, міський голова оголосив перерву у роботі сесії.

Після того, як було оголошено перерву, медикам роз’яснили усі юридичні аспекти реформування медицини та умови виплати заробітної плати. Проте, у розмові з медиками виявили дивний факт: відповідаючи на запитання про причину їхньої присутності у сесійній залі, одні говорили, що вони проти реформ і побоюються скорочень, інших цікавила заробітна плата, а ще інші говорили, що прийшли на вимогу головних лікарів.

Як повідомила начальник фінансового управління Оксана Савран, станом на 13 жовтня медицині уже перераховано 9 млн 907 тис гривень додаткових коштів. Загалом, з початку року у медичних установах міста було проліковано дрогобичан на суму 31,5 млн гривень, а з міського бюджету уже виділено 40,5 млн гривень.

У зв’язку з тим, що бюджет Дрогобича неспроможний перекривати борги, які перед медичним установами міста мають інші міста, в тому числі Дрогобицький район, лікарні було реформовано у комунальні заклади для того, аби вони могли отримувати кошти за кожного пролікованого мешканця з відповідних бюджетів територіальних громад.

Додатково Тарас Кучма повідомив, що у середу він перебував з відрядженням у Києві, де мав зустрічі у міністерстві охорони здоров’я. За його словами, міністерство схвально ставиться до рішень і дій з реорганізації медицини у місті Дрогобичі.

Після обіду роботу сесії було відновлено, та прийнято рішення про виділення додаткових 4 млн 278 тис гривень на зарплату медикам. Також було виділено кошти на фінансування навчання сиріт у професійних технічних училищах.

Відео: Звернення міського голови Тараса Кучми до медиків (13.10.2016)

https://youtu.be/0Q7UxNTNPZs

Лист Міністерства охорони здоров’я

14699764_1095578283825279_1174800906_n  

До теми:

Медична реформа стартувала http://drohobych-rada.gov.ua/medychna-reforma-startuvala/

Чат-бот Гаряча лінія