Пластуни Дрогобича принесли у Ратушу Вифлеємський Вогонь Миру. ВІДЕО. ФОТО

У четвер, 4 січня, напередодні Різдвяних свят, представники Дрогобицького осередку Національної скаутської організації України «Пласт» принесли Вифлеємський Вогонь миру до Мармурової зали Дрогобицької Ратуші. Пластуни передали Вифлеємський Вогонь міському голові Дрогобича Тарасу Кучмі та працівникам Дрогобицької міської ради.

Супроводжувалось урочисте передання Вогню виконанням колядок та віншувань.

«Дякую нашим пластунам за цю добру справу, що вони здалека привезли до Дрогобича Вифлеємський Вогонь Миру. Нехай цей вогонь — передвісник Різдвяних свят, оберігає всіх дрогобичан. Бажаю всім веселого Різдва!», — зазначив Тарас Кучма.

Опісля урочистого передання Вифлеємського Вогоню у Ратуші, пластуни вирушили на площу Ринок, де впродовж кількох годин передавали Вогонь дрогобичанам, щоб цей символ миру був у кожній домівці.
Нагадаємо, цими днями Вифлеємський вогонь миру також передано до храмів міста, де кожен охочий може взяти його та принести до своїх домівок.

Довідка з Вікіпедії:

Цю прекрасну передріздвяну традицію – розповсюджувати Вифлеємський вогонь миру – започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц. Із самого початку акція планувалася з метою підтримки неповносправних дітей та усіх, хто потребує допомоги та уваги в передріздвяний час. І одразу ж цю благородну справу взяли в свої руки скаути.

Щороку представники ORF та австрійські скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Віденському Кафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн. Саме із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський Вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди і сподівання, яке мандрує із заходу на схід, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового.

По Україні Вифлеємський Вогонь поширюють члени Пласту – Національної скаутської організації України. Пластуни беруть Вифлеємський Вогонь Миру від польських скаутів і передають його українській громаді, церквам, заносять до дитячих притулків, лікарень, щоб ті, хто перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Вифлеємської зірки.

У скаутському поясненні – палаючий вогник символізує очікування в період посту, повну жертовність. Світло є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і до світу. Рівночасно цей промінчик – це солідарність зі всіма, хто є далеко, солідарність з убогими, поєднання з Христом, котрий народився в убогості. Ще у XII столітті один учасник христових походів привіз це світло з Вифлеєму, як дар для своєї родини і близьких, як символ найбільшого Добра.

Ідея Вогню і його проста символіка сприйнялися українською громадою і впродовж останніх років для багатьох з нас Вогонь став доповненням під час святкування Різдва Христового. Тому Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану – до 19 січня. Потім його можна погасити. Люди можуть брати Вогонь на кожну Святу Вечерю.

У попередні роки акцію передачі священного сяйва благословили Українська Греко-Католицька Церква, Українська Православна Церква Київського Патріархату, Українська Автокефальна Православна Церква та Римо-Католицька Церква в Україні.

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати: