Міський голова Дрогобича Тарас Кучма прозвітував за свою діяльність у 2016 році

0:00 3 Лютого 2017

IMG_3911

У четвер, 2 лютого, у Мармуровій залі Ратуші відбувся звіт діяльності міського голови Дрогобича за 2016 рік. Розпочався звіт міського голови з хвилини вшанування пам’яті жертв, які загинули в Авдіївці.

Розпочавши свій виступ, Тарас Кучма наголосив, що обрав для звіту Мармірову залу саме тому, що у ній облаштовано Веб-камери, які забезпечать громадянам можливість переглянути звіт в режимі прямої трансляції.

Додамо, що Мармурова зала вміщає до 200 осіб. Зала Народного дому — близько 500. Громада міста Дрогобича та Стебника загалом налічує близько 90 000 осіб.

Про свою діяльність та зміни, які відбулися в місті очільник звітував близько півтори години. Найперше Тарас Кучма відзначив, що задекларовані ним прозорість та відкритість стали реальністю. Для цього було докорінно оновлено інтернет-портал міської ради, який став не просто офіційним Веб-сайтом міської ради, а за своєю наповненістю — інтернет-порталом міста. Далі очільник охарактеризував усі електронні сервіси, які забезпечують комунікацію громади з владою: електронні петиції громадян, звернення, запис на прийом до посадовця, «Відкрите місто», «Відкрита реклама», «Edupay», «E-data», «007» та інші, які розміщено у розділі «Е-сервіси». Також міський голова поділився з громадою думкою експертів, які позитивно відгукуються про впровадження електронного урядування у місті Дрогобичі та його чільне місце в Україні.

Окремо Тарас Кучма розповів про систему поіменного голосування та її переваги, які сприяють кожному дрогобичанину довідатися про те, які рішення приймаються і хто за них голосує.

«Відкритості наших дій також сприяє проведення прямих трансляцій та відеозаписів засідань сесій і виконкомів та інших нарад і зустрічей, які відбуваються у стінах Ратуші. Все це можливо переглянути на порталі ради та у соціальних мережах.», — додав Тарас Кучма.

Ще однією перевагою для Дрогобичан, а тепер й мешканців інших міст, стало відкриття у Дрогобичі центру надання адміністративних послуг, який нині надає 75 видів послуг. Щодня до ЦНАПу звертаються близько 200-300 осіб. Віднедавна ЦНАП Дрогобича розпочав надавати електронні послуги, якими можуть користуватися жителі інших міст України. Усі кошти за надані послуги скеровуються до міського бюджету.

Щодо економіки та бюджету міста, за 2016 рік було суттєво збільшено надходження до міського бюджету з оренди землі та комунального майна. Від плати за землю у 2016 році надійшло 29898,9 тис гривень, що майже на 12 мільйонів більше, ніж за попередній рік.

За 2016 рік до бюджету міста надійшло майже 3291,9 млн грн з оренди нерухомого комунального майна. У 2015 надійшло не повних 500 тис грн.

Від податків та зборів надходження становили 185,7 млн грн, на 59 млн грн більше, аніж у 2015 році.

Загалом у 2016 році, включно з державною субвенцією, усі надходження становили 593,8 млн грн, що на 120 млн грн більше, аніж у 2015 році.

У зв’язку з економічною ситуацією в країні, на місцевому рівні довелося проводити реорганізацію в медицині, яку підтримують на обласному та всеукраїнському рівнях.

Чимало зроблено у житлово-комунальній та господарській сферах міста. Відтак вдалося провести низку капітальних та часткових ремонтів вулиць внутріквартальних та прибудинкових територій міста, ремонти у багатоповерхових будинках. Відремонтовано частину вулиць П. Орлика, Бориславської, В. Великого, Є. Коновальця, М. Грушевського. Загальна сума виділених коштів на ремонти становила 12651,3 тис грн.

Змінюючи підхід до ремонту доріг міста, прийнято рішення про першочергову заміну комунікацій. Прикладом цього стала заміна водопроводу на вулиці Бориславській.

З нагоди відзначення 160-річчя від Дня народження Івана Франка було проведено реконструкцію Народного дому імені Івана Франка.

Завдяки залученню близько 2 млн грн з ДФРР, було проведено реконструкцію аераційної системи на очисних спорудах КП «Дрогобичводоканал».

З основних проектів, у 2016 році вдалося відремонтувати приміщення великого плавального басейну ДЮСШ, нового корпусу – довгобуду ЗОШ №5, розпочато впровадження проекту «Розумне місто», створено «Громадський бюджет», який сприятиме громаді активно долучатися до управління містом.

Проведено термомодернізацію 29 об’єктів освіти та 9 ОСББ.

Для ефективної діяльності було залучено кошти з Державного Фонду регіонального розвитку та проектних програм ПРООН/ЄС. Активну роль у цьому брали представники КП «Інститут міста», яким Тарас Кучма висловив подяку.

Загалом впродовж 2016 року на реалізацію проектів співфінансування було залучено: з державного бюджету – 12 млн грн. з обласного бюджету – близько 5 млн грн. з фонду ПРООН – майже 9 млн грн.

Співпрацюючи з проектом «ПРООН/ЄС», у Дрогобичі активно створюють ОСББ. В 2016 року створено 49 ОСББ. Всього у місті станом на 1.11.2016р було створено 157 ОСББ у 182 житлових будинках. Окремо Тарас Кучма відзначив діяльність ОСББ, яке знаходиться за адресою вул. Стрийська,63.

З метою економічного розвитку та покращення інфраструктури міста, у Дрогобичі розпочато створення сприятливих умов для залучення інвесторів, розвитку малого та середнього бізнесу, реанімації крупних підприємств.

Що стосується соціально сфери міста, то особливу увагу приділено соціально незахищеним верствам населення. Відтак у 2016 року до управління праці та соціального захисту населення звернулось 16146 людей з числа тих, хто потребує особливої уваги з боку влади.

Впродовж року призначено та виплачено 8216 різних видів соціальної допомоги та компенсацій на загальну суму 105,0 млн грн. 20476-ти сім’ям призначено житлові субсидії на загальну суму 157,5 млн грн.

Значну увагу приділено сиротам, особам з інвалідністю, учасникам АТО та їхнім сім’ям, сім’ям та родинам Героїв Небесної сотні, учасникам національно-визвольних змагань та іншим категоріям населення.

У зв’язку з кризовою економічною ситуацією в країні, прийнято рішення надавати адресну допомогу мешканцям Дрогобича. У 2016 році одноразову допомогу отримали 1282 мешканці Дрогобича на загальну суму 544,2 тис грн. За 2016 рік малозабезпеченим громадянам за кошти місцевого бюджету встановлено близько 140 приладів обліку холодної води. Серед низки прийнятих рішень та затверджених програм, прийнято програму про виділення коштів на реабілітацію дітей з особливими потребами.

Розповідаючи про розпочаті реформи у сферах міста, окрім медицини, Тарас Кучма розповів про зміни, які відбулися у сфері громадських перевезень. Завдяки своєчасному вольовому рішенню сьогодні у нас немає проблем зі стрімким підвищенням тарифу на проїзд.

«Більше того, сьогодні громада міста має пріоритет, при потребі, у визначенні оптимальних та аргументованих тарифів на проїзд у громадському транспорті міста.», — наголосив Тарас Кучма.

Однією з проблем, за яку взялися вирішувати у 2016 році, є створення пішохідних зон, відведення площ під продуктові ринки у районах міста, створення альтернативних торгових місць з метою ліквідації стихійної торгівлі в місті.

«Нами було прийнято рішення про створення пішохідної зони на одній з древніших вулиць міста — вулиці Ковальської, яка має стати зоною відпочинку та атракцій для містян, гостей та туристів. Однак, попри всі наші старання, нині ми продовжуємо боротьбу зі стихійною торгівлею. Тому громада міста має активно долучитися до вирішення цієї проблеми. В першу чергу варто врахувати якість товарів «з асфальту» та наслідки від споживання для здоров’я. Також важливим аргументом є те, що ці торговців не сплачують жодних коштів до бюджету міста. Єдине, що кожного дня місто отримує від цієї торгівлі — купи сміття. Більше того, ми створили альтернативні місця. Тепер ми чекаємо на рішення громади.», — резюмував міський голова.

Також впродовж 2016 року було демонтовано декілька самовільно споруджених МАФів.

У галузі освіти, культури і сфері охорони культурної спадщини за 2016 рік є чимало здобутків та досягнень. Молодь Дрогобича майже щодня демонструє досягнення у галузі освіти. Перемоги на наукових олімпіадах, конкурсах, спортивних змаганнях — це те, що прославляє Дрогобич не тільки в Україні, а й у світі.

Цього року у Дрогобичі проведено низку грандіозних заходів. Відзначаючи 160-річчя з Дня народження Івана Франка, було проведено перше вручення Міжнародної премії імені Івана Франка, яку отримав Блаженніший Любомир Гузар. До 925-річчя від дня заснування Дрогобича, святкування якого було включено до свят, які відзначають на державному рівні, випущено марку та пам’ятну монету із зображенням Давнього Дрогобича, проведено низку заходів.

У 2016 році дано офіційний старт розвитку туризму у місті Дрогобичі — створено туристично-інформаційний центр. Нині про Дрогобич говорять не тільки в Україні, а й в інших країнах світу.

Завдяки посиленню інформаційної діяльності, про Дрогобич заговорили й на обласних та центральних медіа-ресурсах. До Дрогобича почали навідуватися делегації з інших міст з метою обміну та запозичення досвіду.

«Безумовно, що не все перелічено чи озвучено. Однак впевнено можна сказати, що місто Дрогобич почало оживати. Тут проживають надзвичайно добрі люди, які часто подають конструктивні пропозиції та підказки. Розпочавши зміни, ми наштовхнулися на чимало «підводних каменів», але щодня ми впевнено долаємо ці проблеми. Часто ми чуємо критику, інколи вона буває безпідставною, часто звучать слова подяки, але, загалом, ми розуміємо, що не критикують тільки того, хто нічого не робить. Конструктивна критика особисто для мене, як очільника міста, є стимулом до діяльності. Окремо наголошую на тому, що не завжди громада, особливо, коли знаходяться доброзичливці, які вносять дезінформацію та деструктив, не завжди одразу сприймає ті чи інші зміни. Але, впевнений, що з часом ви всі це оціните. Можна багато критикувати, говорити, але більшість погодиться з тим, що у 2016 році зроблено чимало і ми на цьому не зупиняємося. Основне, щоб кожен зрозумів, що влада у Дрогобичі — відкрита. І разом з вами ми досягнемо чимало позитивних результатів, які принесуть користь як для міста, так і для дрогобичан. Закликаю усіх творити добрі справи та об’єднуватися навколо добрих ідей. Тільки так ми зможемо протистояти злу, яке нині нависло як над Україною, так і активно орудує у нашому місті. Я гордий з того, що маю честь прислужитися цьому місту у його багатотисячній громаді.», — резюмував свій виступ Тарас Кучма.

Після виступу міського очільника пролунало чимало подяк та конструктивних запитань. Відповівши на всі запитання, Тарас Кучма наголосив, що його звіт раніше було опубліковано у ЗМІ. Згодом його повторно опублікують у газетах та інтернет-порталі ради. Посадовець додав, що чекає від громади пропозицій та запитань, які можна надсилати поштою та за допомогою електронних сервісів.

На звіті Тараса Кучми були присутні представники керівництва району, голова РДА Володимр Шутко, Народний депутат ВРУ Богдан Матківський, керівники державних установ та силових відомств міста Дрогобича. До слова, Богдан Матківський відзначив, що завдяки інформаційній роботі та оновленому порталу ради, про діяльність міського голови та структурних підрозділів ради дізнаються не тільки дрогобичани, а й чимало осіб у місті Києві.

Участь у звіті міського голови взяло близько 250 осіб. Понад 1000 осіб переглянули звіт в режимі прямої трансляції.

Текст Звіту міського голови Дрогобича за 2016 рік

 Презентація звіту міського голови Дрогобича за 2016 рік

Перейти до вмісту