Сесія затвердила План трансформації мережі загальноосвітніх закладів на 2024-2027 роки: які школи стануть гімназіями?

14:07 25 Квітня 2024

Сьогодні, 25 квітня, розпочала роботу чергова сесія Дрогобицької міської ради. В порядку денному сесійного засідання був проект рішення «Про затвердження Плану трансформації мережі закладів загальної середньої освіти на 2024-2027 роки». Відповідні рішення громади приймаються на вимогу Міністерства освіти, з метою відповідності черговому етапу освітньої реформи, яка триває в країні.

Перед винесенням питання на розгляд сесії, проект Плану трансформації пройшов громадські обговорення, з залученням педагогів, представників батьківських комітетів, депутатів та небайдужих мешканців громади.

Згідно з представленим проектом рішення, вісім закладів загальної середньої освіти Дрогобицької громади повинні припинити набір учнів в 10-ті класи, аби до 2027 року випустити останніх випускників. Надалі ці заклади повинні функціонувати в статусі гімназій та охоплювати І-ІІ (початкову та базову) ступінь здобуття освіти.

Навчання в 10-12 класах з 2027 року буде проводитись на базі академічних ліцеїв.

Проект рішення стосувався чотирьох освітніх закладів Дрогобича – ліцею №1, ліцею №4, ліцею №16 та Дрогобицького ліцею, Стебницького ліцею №7, Рихтицької СЗШ, Нагуєвицької СЗШ та Лішнянського НВК. Ці заклади, за погодженням з Департаментом освіти Львівщини, повинні стати гімназіями.

Попри надані роз’яснення та проведені громадські обговорення, педагоги та батьківський комітет Ліцею №7 прибули на сесію, щоб відстояти ІІІ ступінь в своєму закладі. Внаслідок активного обговорення, кожен пункт проекту рішення вирішили голосувати окремо.

За підсумком голосування, гімназіями стануть: ліцей №4, ліцей №16, Дрогобицький ліцей, Рихтицька СЗШ, Нагуєвицька СЗШ та Лішнянський НВК.

Що стосується ліцею №1 та стебницького ліцею №7 – вони наразі залишаться в статусі ліцеїв – голосів для прийняття рішення по цих освітніх установах поміж депутатами не вистачило.

Нагадаємо, трансформація мережі закладів загальної середньої освіти в кожній громаді є невідворотною. Дрогобицька громада не є виключенням в цьому процесі.

Станом на сьогоднішній день Міністерство освіти ставить суворі вимоги: в частині профільного навчання в академічних ліцеях, наповнюваності класів та ін. Невідповідність вимогам чинного законодавства, призводить до того, що заклади не отримують в повному обсязі фінансування на оплату праці педагогів. Дефіцит фінансування виливається в десятки мільйонів гривень, закривати які ресурсом місцевого бюджету буде не під силу.

Перейти до вмісту