Лікарі КНП «Дрогобицька міська лікарня №1» пройшли стажування в одному з найвідоміших медичних центрів Австрії. ФОТО

Група лікарів з Дрогобича завершила тижневе стажування в Університетській клініці міста Грац (Австрія).

У межах домовленостей щодо міжнародної співпраці, які були започатковані між міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою та начальником відділу охорони здоров’я ДМР Володимиром Чубою з керівництвом міста Грац, у поїздці взяли участь четверо лікарів КНП «Дрогобицька міська лікарня №1»: Ігор Мархева — лікар-ортопед-травматолог, завідувач відділення; Тарас Красногурський — лікар-хірург, завідувач відділення; Ірина Сарнавська — лікар-кардіолог; Юрій Ших — лікар-анестезіолог-реаніматолог, а також радник міського голови з питань міжнародних зв’язків Лідія Жгута.

Зазначимо, налагодження співпраці між Дрогобичем та Грацом стало можливим за сприяння діяльності Австрійської бібліотеки у Дрогобичі під керівництвом доцента ДДПУ ім. Івана Франка Ярослава Лопушанського.
Група лікарів стажувалася з 18 по 22 червня.

Після завершення стажування у понеділок, 25 червня, у Дрогобицькій міській раді відбулася зустріч міського голови Тараса Кучми з делегацією лікарів за участі заступника міського голови Василя Качмара та начальника відділу охорони здоров`я ДМР Володимира Чуби.

У ході зустрічі медики повідомили, що впродовж п`яти днів кожен за напрямом своєї спеціалізації впродовж тижня стажування були присутні на передхірургічних та післяопераційних консиліумах, на оперативних втручаннях із заміни суглобів, операції на хребті, агіографічних обстеженнях, що не потребує застосування тромболізису та ін.

Також лікарі були приємно вражені медичним оснащенням, а відтак і якістю послуг тамтешньої сфери охорони здоров`я, що вдається забезпечити завдяки страховій медицині, яку практикують у всіх країнах Європи.

Міський голова Тарас Кучма наголосив, що метою таких стажувань лікарів є те, щоб на базі досвіду, який медики набудуть у закордонних клініках, а відтак найбільш пригідні з них або їх сукупність впровадити у дрогобицьку медицину. Наступне стажування дрогобицьких лікарів, яких відбиратимуть за спеціалізацією, планують провести в Ізраїлі.

«Коли відбиратимуть лікарів, які відправлятимуться на стажування за кордон, то свій вибір необхідно зупинити на тих, які хочуть щось змінювати у теперішній медицині та працювати над собою», — наголосив Тарас Кучма присутнім під час зустрічі.

Зі слів медиків, у Австрії щорічно підсумовують діяльність лікаря, проводячи атестацію, де враховують кількість стажувань, та інших курсів з удосконалення професійних здібностей. Медики у Австрії працюють виключно на контрактній основі.

«Сьогодні всі заклади охорони здоров`я у Дрогобичі є комунальними, і, згідно з новою реформою охорони здоров`я, з державного бюджету до місцевих надходитиме лише певна сума коштів за кожного пацієнта. А вже цими коштами ми самі повинні розпоряджатися, здійснюючи гідну оплату праці медиків та забезпечивши відповідне надання медичних послуг пацієнтам шляхом закупівлі нового обладнання та підвищення фаховості кожного лікаря», — резюмував міський очільник Тарас Кучма.

Окрім цього, заступник міського голови Василь Качмар повідомив, що за дорученням міського голови до початку вересня всі медичні працівники міста працюватимуть на контрактній основі.

На завершення зустрічі з медиками Тарас Кучма додав, що згодом розглядатиметься питання щодо преміювання з міського бюджету лікарів за ефективністю роботи.

Фото зі стажування дрогобицьких медиків у Австрії:

Фото з зустрічі керівництва міста з лікарями:

Зацікавленість статтею
[Всього: 1 Середня оцінка: 2]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні