Через понад 20 років проблему з відсутністю ліфта у нашому будинку нарешті вирішено, — мешканці будинку №105 вул. Стрийської. ФОТО

У п’ятницю, 11 серпня, відбулося пробне тестування новооблаштованого ліфта у будинку №105 по вулиці Стрийській. Перевірка відбулася в ході зустрічі міського голови Дрогобича Тараса Кучми та депутата міської ради Ірини Дзюрах з мешканцями будинку. Також на зустрічі були присутні керівники КП «ЖЕО» — Олег Майданюк та Департаменту міського господарства — Роман Москалик.

Як зазначили мешканці будинку, понад 20 років проблему з відсутністю ліфта у дев’ятиповерхівці ніхто не вирішував. Тому, особливо для людей пенсійного віку, вирішення проблеми значно полегшить пересування у будинку.

Сьогодні будинок знаходиться на балансі КП «ЖЕО». Як наголосив керівник підприємства Олег Майданюк, попри заборгованість жителів за спожиті послуги, підприємство сприяло облаштуванню ліфта та виконанню інших робіт у під’їзді будинку. Надалі, для співпраці, Олег Майданюк запропонував створити мешканцям будинковий комітет, укласти договори на нові послуги і таким чином приступити до виконання необхідних робіт у під’їзді.

Своєю чергою міський голова Тарас Кучма запропонував мешканцям розглянути альтернативу — можливість створення ОСББ. За словами міського очільника, це дасть можливість брати участь у проектах співучасті та грантових програмах. Також міський очільник відзначив активність жителів, які долучилися до встановлення вхідних дверей та ремонту під’їзду.

«Сьогодні ми повинні усвідомити, що радянські часи минули. Кожен є господарем у своєму будинку. Тільки разом — об’єднавши зусилля влади і громади, ми зуміємо змінити наше місто, починаючи зі своїх будинків та прилеглих територій. І впродовж останніх неповних двох років нам це вдається», — наголосив Тарас Кучма.

Щодо ремонту під’їзду, то жителі вбачають необхідність у заміні вікон за умови співфінансування. Також в ході зустрічі Ірина Дзюрах повідомила, що окрім озвучених на минулій зустрічі проблем з електромережею та затопленням підвалу, які частково вирішено, також було здійснено заміну дахового накриття. Однак для остаточного вирішення решти проблем, жителі будинку повинні прийняти рішення спільно з КП «ЖЕО».

Оскільки метою зустрічі була перевірка новооблаштованого ліфта, то першими на 9-ий поверх піднялися мешканці будинку, депутат Ірина Дзюрах та Тарас Кучма.

Остаточно ліфт буде здано в експлуатацію після погодження відповідних інстанцій. Як заявили представники Департаменту міського господарства, уже у вересні жителі будинку №105 по вулиці Стрийській зможуть повноцінно користуватися новим ліфтом.

Читайте також: