Бібліотека. Презентація книги Галини Литвин “Одержима свободою”

8 червня в Центральній міській бібліотеці ім. В. Чорновола за ініціативи ГО «Міськрайонний осередок Союзу Українок Дрогобиччини» відбувся вечір пам’яті  Ірини Сеник  – поетеси і політв’язня, члена Організації українських націоналістів,  Української Гельсінкської групи, Почесної Громадянки Борислава і Львова, громадської діячки.

В день уродин Ірини Сеник Галина Литвин презентувала книгу «Одержима свободою. Шлях героїні Світу Ірини Сеник»  про  велику страдницю за любов до України, жінку-борця, яка в ранній молодості почала свою працю-боротьбу за Волю України, і боролася за неї ціле своє життя  силою своїх переконань, своєю поезією, своїм мистецтвом.

Леся Процик, голова  міськрайонного осередку  Союзу УкраїнокДрогобиччини, поділилася  спогадами, що особисто була знайома з Іриною Сеник,  авторкою цілої низки високохудожніх поетичних творів, талановитою майстринею вишивки, яка через довгі роки тюрем та заслання         (34 роки), підбираючи шматки тканини, роздобуваючи неймовірними зусиллями нитки і голки створила цілий світ власних авторських неповторних узорів, започаткувавши свою техніку вишивання. Її талант – це, без сумніву, унікальний талант українського походження, бо творчі роботи майстрині створені на основі кращих зразків української народної вишивки минулих століть.

Нині поезії Ірини Сеник облетіли увесь світ. Збірки її творінь видавалися в Україні, Європі, Канаді, США.

Ірина Сеник нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ст.;  одна із 100 Героїнь світу, визнаних на з’їзді світової Федерації Українських жіночих організацій 1998 року у США.

«Ірина Сеник належала до покоління, якому було призначено страждати – з молодості до старості, якщо комусь випало щастя до неї дожити. Вона – це зразок отого особливого галицького феномену, коли молоду людину міжвоєнного часу виховували дві великі школи: школа ОУН і школа Митрополита Андрея Шептицького. Й обидві ці школи вживалися в тодішньому галичанинові, як дві природи – корпускулярна і хвильова – в єдиному феномені світла» – сказав Мирослав  Маринович, правозахисник, віце-ректор Українського католицького університету.

 

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні