Громадський бюджет

Бюджет

Прийом проектних пропозицій:

Проведення голосування:

Встановлення підсумків голосування:

Реалізація:

Це механізм, за допомогою якого дрогобичани зможуть напряму пропонувати й обирати, на що саме витратити частину коштів міського бюджету.

Фінансування громадського бюджету у місті Дрогобичі проводиться за рахунок коштів міського бюджету та інших джерел.
Загальний обсяг громадського бюджету на один бюджетний рік визначається рішенням ради та вказується у бюджеті міста. Окремі статті бюджету можуть на 100% витрачатися відповідно до правил громадського бюджету;
За рахунок коштів громадського бюджету фінансуються проекти членів територіальної громади міста, які зареєстровані та проживають в м. Дрогобичі і мають право голосу на місцевих виборах; реалізація проектів можлива протягом одного бюджетного року.
У випадку, якщо реалізація проекту передбачає використання земельної ділянки, приміщення чи об’єкту, вони повинні належати до комунальної власності.
Дрогобицька міська рада щороку визначає пріоритетні напрямки фінансування проектних пропозицій в рамках громадського бюджету, які вказуються у Програмі соціально-економічного розвитку міста Дрогобича на поточний рік.

Проекти, реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету у місті Дрогобичі, може подати будь-який член територіальної громади міста з урахуванням вимог п.п. 4.2, 4.3 та 1.2.
Проекти, реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету, може стосуватись лише одного об’єкта, що належить до комунальної власності (наприклад, вулиці, парку, установи: школа, поліклініка, дитячий садочок, тощо).
Для подання заявки слід заповнити електронну форму проектної пропозиції та подати перелік мешканців м. Дрогобича (25 осіб), які підтримують проект, що буде реалізовуватись за рахунок коштів Громадського бюджету м.Дрогобича у 2020 році. Посилання на електронну форму проектної пропозиції розміщується на сайті Дрогобицької міської ради.
Проектні пропозиції, реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету, може стосуватись лише об’єктів, що належать до комунальної власності, крім об’єктів, що перебувають у володінні комунальними підприємствами та установами.
Всі документи мають бути заповнені українською мовою.
Під час підготовки проектної пропозиції слід враховувати вартість виготовлення проектно-кошторисної документації (до 5 тис. грн.).
До проекту додається список з підписами щонайменше 25 осіб, зазначених в п.2.3, за формою згідно із Додатком 2 до цього Положення, які підтримують пропозицію (проект).
Кожен член територіальної громади міста Дрогобича може подати на конкурс не більше, ніж один проект, реалізація якого відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету.
Проекти приймаються щороку, починаючи з дати, визначеної міською радою, протягом 30 календарних днів шляхом заповнення спеціальної форми на офіційному веб-сайті ради. Проекти також подаються у паперовому вигляді на ім’я міського голови.
Автор проекту може у будь-який момент зняти свій проект з розгляду, але не пізніше ніж за 7 календарних днів до початку голосування.
Об’єднання проектів можливе лише за взаємною згодою авторів.
Внесення змін щодо суті пропозиції (проекту) можливе лише за згодою авторів проекту.

Голосування проводиться протягом 15 днів після попереднього розгляду конкурсною комісією та оприлюднення всіх проектів на офіційному веб-сайті ради.
Відбір проектів для фінансування за рахунок коштів громадського бюджету, які отримали позитивну оцінку і були виставлені на голосування, здійснюють члени територіальної громади міста Дрогобича на офіційному веб-сайті ради або бюлетенями в пункті для голосування у приміщенні міської ради.
Форму бюлетеня, процедуру підрахунку відповідно до пункту 6.1. цього Положення, пункти для голосування визначаються рішенням конкурсної комісії на основі пропозицій структурних підрозділів виконавчого комітету та оприлюднюється не пізніше як за 14 календарних днів до дня початку голосування.
У пункті для голосування відповідно до пункту 6.1 цього Положення можна отримати бюлетені для голосування, а також перелік та інформацію про проекти, що беруть участь у голосуванні.
Голосування згідно з пунктом 6.1. відбувається шляхом опускання заповненого бюлетеня в скриньку для голосування у спеціально визначеному пункті для голосування.
Голосування триває протягом 15 календарних днів із дня початку голосування, у робочі дні з 8.00 до 17.00 години у визначеному пункті для голосування.
Підрахунок голосів, відданих за допомогою бюлетенів на офіційному пункті голосування, на своєму засіданні здійснює Конкурсна комісія. Голова конкурсної комісії завчасно через офіційний веб-сайт ради повідомляє про час та місце проведення підрахунку.

Встановлення підсумків голосування передбачає підрахунок голосів через електронну систему та підрахунок голосів у бюлетенях, відданих за кожну окремо виставлену на голосування проектну пропозицію.
У разі, якщо проекти набирають однакову кількість голосів, то пріоритетними вважаються ті, які потребують менший об’єм фінансування.
Рекомендованими до реалізації вважатимуться ті проектні пропозиції, які набрали найбільшу кількість голосів, з урахуванням положень пунктів 7.5., до вичерпання обсягу коштів громадського бюджету в місті Дрогобичі, виділених на реалізацію громадського бюджету на поточний рік.
У разі нестачі коштів на реалізацію пропозиції чергового проекту з переліку, складеного відповідно до норм пункту 7.3, до уваги береться перша з пропозицій переліку, орієнтовна вартість реалізації якої не призведе до перевищення суми коштів, виділених для реалізації проектів.
Проекти, які шляхом голосування відповідно до розділу 7.3 були рекомендованими, подаються постійної комісії ради з питань бюджету, планування фінансів, цінової політики та інвестицій та виносяться нею на розгляд найближчої чергової сесії міської ради.
Пропозиції, які будуть затвердженні рішенням сесії міської ради, підлягають фінансуванню за рахунок коштів громадського бюджету на наступний бюджетний рік.
Порядок звітування за результатами реалізації проектів
За результатами реалізації проектів відібраних для фінансування за рахунок коштів громадського бюджету головні розпорядники бюджетних коштів, комунальні підприємства, установи та організації що брали участь в реалізації проектів звітують на засіданні виконавчого комітету та подають письмовий звіт.
Звіти головних розпорядників бюджетних коштів, комунальних підприємств, установ та організацій що брали участь в реалізації проектів які фінансувались з громадського бюджету та консолідований звіт оприлюднюється на офіційному веб-сайті ради.

Рішення міської ради та положення про функціонування громадського бюджету

Протоколи засідань комісії

Протоколи 2021 року:


Протоколи 2019 року:


Протоколи 2018 року:

Протоколи 2017 року:

Перейти до вмісту