ЗОШ №16 проінспектували на готовність до нового навчального року. ФОТО

П’ятниця, 9 Серпень 2019

У п’ятницю, 9 серпня, міський голова Дрогобича Тарас Кучма разом з керівником відділу освіти Петром Сушком провели робочу зустріч з педколективом ЗОШ №16.

У ході зустрічі Тарас Кучма поспілкувався з колективом щодо процесів реформи освітньої мережі та виклики, які грядуть у новому навчальному році.

«Ваша школа змінюються. Бачу, проводяться роботи, доглядаєте за територією і це позитивно», — звернувся на початку зустрічі до освітян Тарас Кучма.

Відтак Тарас Кучма роз’яснив освітянам про зміни, які відбуватимуться найближчим часом, зокрема про перехід на автономне управління.

Про фінансову ситуацію в освіті колег інформував начальник відділу освіти ДМР Петро Сушко. Так посадовець повідомив, що загалом дефіцит освіти становить понад 17 мільйонів гривень. Така ситуація виникла через неправильну формулу розрахунку держсубвенції, яка, за словами посадовця, обділяє школи Дрогобича та Стебника, оскільки не включає в себе низку суттєвих видатків. Щодо субвенції по школі №16, то дефіцит становить 2 млн 6 тис. грн в рік. Школі потрібно 14 млн, а затверджено субвенції лише на 12 млн гривень.

Така ж ситуація спостерігатиметься й наступного року, оскільки зростає рівень заробітної плати.

Відтак Петро Сушко наголосив, що держава вимагає оптимізувати освітню мережу Дрогобича та Стебника, шляхом скорочення 180 ставок.

«Сьогодні, через недоотримання коштів від держави, нам доводиться скорочувати видатки на розвиток благоустрою та інфраструктури, соціальні програми й спрямовувати ці кошти на виплату зарплат нашим освітянам, медикам. З 1 вересня ситуація може загостритися. Ми виходили з багатьох питань, вийдемо і з цього, але якою буде ціна питання. Ми не кинемо на призволяще наші школи. З 1 січня настає автономія і відповідальність ляже на дирекцію школи. Тому ці виклики і проблем будемо долати разом. Будемо разом брати участь у мікропроектах, продовжувати облаштувати і приміщення, і подвір’я. Спортивний майданчик вже не території школи облаштовано. Тепер треба навести лад з басейном. Основне — це розуміння, довіра та співпраця», — резюмував Тарас Кучма, звертаючись до педколективу ЗОШ №16.

Опісля посадовці проінспектували стан підготовки школи до нового навчального року. Як повідомив директор школи Володимир Крайчик, у школі відремонтовано систему опалення, у туалетах зроблено санітарну побілку, у приміщенні проведено заміну вікон на енергозберігаючі, облаштовано класи НУШ, завдяки меценату, вдалося отримати безкоштовно 30 дверей для кабінетів.

Нагадаємо, 25 травня 2018 року на території школи відкрили спортивний майданчик із синтетичним покриттям.

Прес-служба ДМР