Законність реконструкції фасаду будинку №11 на вулиці Т. Шевченка перевіряє відділ ДАБК ДМР

Вчора, 20 травня, на вулиці Тараса Шевченка, 11 власником приміщення було демонтовано частину стіни для облаштування входу з вулиці. Попередньо було облаштовано сходи з металево-бетонної конструкції.

Такі дії викликали обурення у громади міста, зокрема у мешканців будинку.

У відділі державного архітектурно-будівельного контролю Дрогобицької міської ради наголошують, що станом на 21 травня 2019 року від власника приміщення не надходило жодних відомостей про початок виконання будівельних робіт — подання повідомлення чи отримання дозволу.

Так, у відділі ДАБК зазначають, що після отримання власником дозволу на проведення будівельних робіт від виконкому міськради для проведення реконструкції будівлі йому необхідно виконати наступну процедуру:
1. Отримати містобудівні умови та обмеження у відділі архітектури та містобудування;
2. Отримати технічні умови на воду, газ, світло, якщо збільшуються потреби в даних енергоносіях після реконструкції;
3. Отримати дозвіл мешканців та балансоутримувача;
4. Замовити проект реконструкції в організації, що має спеціалістів з кваліфікаційним сертифікатом;
5. Погодити проектну документацію з органами охорони культурної спадщини відповідно до чинного законодавства;
6. Замовити експертизу розробленого проекту;
7. Заключити договори на авторський та технічний нагляди;
8. Отримати дозвіл у відповідного органу Державної архітектурно-будівельної інспекції.

Лише після перерахованих дій замовник будівництва має право розпочинати будівельні роботи, — наголошують у відділі ДАБК.

Станом на цю годину відділ ДАБК ДМР проводить перевірку щодо законності проведення власником будівельних робіт. Про результати перевірки буде повідомлено згодом.

Прес-служба ДМР