За порушення законодавства про оплату праці роботодавець несе відповідальність: адміністративну, кримінальну та фінансову

20 Червня 0:00

19 червня відбулось чергове засідання робочої групи з легалізації заробітної плати та зайнятості населення за участю представників сектору з питань праці, управління праці та соціального захисту населення, відділу економіки Дрогобицької міської ради, Дрогобицького управління ГУДФС в Львівській області та Дрогобицького міського центру зайнятості.

На засідання були запрошені суб’єкти господарювання у яких, за даними фіскальної служби сума середньої заробітної плати найманих працівників за квітень 2019 року менша за мінімальну. Присутні суб’єкти господарювання пояснили причини, через які потрапили в перелік “ризикових”, озвучили свої проблемні питання, з якими вони стикаються у процесі діяльності.

Також цього тижня члени робочої групи з легалізації заробітної плати та зайнятості населення Дрогобицької міської ради провели рейд-обстеження у суб’єктів господарювання, які проводять діяльність на вулиці П. Орлика.

На місцях проведено інформування керівників та найманих працівників про найбільш ефективні способи дотримання законодавства, про працю, особливо в частині підвищення рівня оплати праці, дотримання норм мінімальної заробітної плати, недопущення вирівнювання заробітних плат некваліфікованих і високопрофесійних працівників, скорочення працівників та переведення їх на неповний робочий час. Акцентовано увагу на те, що за порушення законодавства про оплату праці роботодавець несе відповідальність: адміністративну, кримінальну та фінансову у вигляді штрафу відповідно до статті 265 КЗпП України.

Головною метою проведення таких зустрічей з суб’єктами господарювання є налагодження конструктивного діалогу і тісної співпраці підприємців та влади міста.

Сектор з питань праці