Як сказав Остап Вишня: «Досить було однієї людини, щоб урятувати цілу націю!»

Тарас Григорович Шевченко – творець української ментальності…На історичному полотні  суспільно-політичних колізій йому вдалося протистояти насаджуваній віками шовіністичній ідеології, яка щоразу рубцювала паростки української культури. Він-фундатор національної традиції, яка возз’єднала архіпелаг людських душ в соборну державну незалежність.

Його громадянська позиція чітко продемонструвала  дієві координати розвитку української писемності, які зосереджували та направляли поета на клопіткі зусилля існування вільної літературної мови.

З нагоди вшанування 205-ї річниці від дня народження великого генія, майстра живого слова, борця національної величі, уславленого та вічного Кобзаря українського народу Тараса Григоровича Шевченка в Дрогобицькій загальноосвітній школі № 15 пройшов поетичний флешмоб, який згуртував віддані та вдячні серця шкільної аудиторії на честь безсмертного філантропа  українського відродження.

Поетична акція відбулася з метою визначення ціннісних надбань української культури крізь ідейно – естетичні погляди Т. Шевченка,  за допомогою яких слухачі змогли б  духовно збагачувати свій етнічно-державний потенціал та пишатися сторінками історичного колажу .

Організатор проведення дійства Суховерська О. М, заступник директора з навчально-виховної роботи, розпочала флешмоб  проникливим вступним словом, яке додало життя в наступні декламації: «Як наш людський Спаситель Христос всього Себе віддав заради порятунку нашого, так і він, наш Тарас, жив задля України і проніс хрест тяжких тюрем, заслання, муштри…»

Вчителі української мови  Возняк І. І., Пецкович О. Д., Розлуцька А. Г зачитали поезії , які образно змалювали біографічне тло реалій  Кобзаря, підкресливши феноменальне надбання його творчої боротьби:

Сказав колись Франко:

«Він став володарем у царстві духа!»,

Бо з часу сивочубого давно

Зішкряб словами чорні смуги….

І не зомлів він від безчинства,

Сміявся в стінах каземат,

Щоб слово подолало лиходійства,

і зникло з пам’яті «кріпак»!

А. Розлуцька

Завершальним акордом відеозаходу стала репрезентація «Заповіту» Шевченка польською та англійською мовами, який талановито  представили вчителі  Винницька З.І. та Єдлицька О. П.

Т. Г. Шевченко –це митець живого слова не лише на обширах української національної спадщини, а й світової культурної  спільноти загалом.  Ставши на оборону  автентичних традицій, зумів утвердити вікову державність історичного фундаменту! Нехай  дух Кобзаря відродить у серцях майбутніх поколінь свою непохитну віру та жертовну працю на благо процвітання рідної України! З Днем народження, Тарасе!

Анна Розлуцька