Як Дрогобич долучався до формування української армії у перший рік Незалежності України, а також як вів посилену боротьбу зі злочинністю та порушенням Громадського порядку? — рішення сесій ДМР 1990-1991 років

11 Грудня 0:00

Фото з мережі Інтернет

У Дрогобичі триває робота з оцифровування усіх документів Дрогобицької міської ради, які датовані ще 1990 та 1991 роками. До числа таких документів належать ухвали, рішення виконкому, розпорядження міського голови. Завдяки відновленню таких архівних документів та розміщенні у відкритому доступі дрогобичани знатимуть історію свого міста і людей які її творили.

За дорученням міського голови Дрогобича Тараса Кучми, оцифрування архівів покаладено на відділ інформаційних технологій та аналізу ДМР.

Документи міської ради Дрогобича 28-річної давності є надзвичайно цікавими та унікальними, адже саме в цей час Українська держава здобувала свою незалежність і тоді на часі було прийняття важливих рішень, які впливали на будівництво та подальший розвиток нашого міста та країни загалом.

Оцифровуючи архівні документи, як заначає начальник віддлу ІТ та аналізу ДМР Станіслав Гайдер, ми наткнулися на такі два важливі рішення, які, враховуючи теперішню ситуацію в нашій країні, є дуже актуальними.

Зокрема мова йде про ті рішення, які окреслили перші кроки Дрогобича у формуванні української армії вже Незалежної України, а також про посилені заходи міської ради у боротьбі зі злочинністю та охороною громадського порядку у містах Дрогобичі та Стебнику.

Зокрема рішенням сесії Дрогобицької міської ради Народних депутатів від 27 серпня 1991 року тодішньому заступнику міського голови Дрогобича В.Ф. Семчишину було доручено проводити координаційну роботу з обласним штабом формування українських гвардійців для залучення до лав тодішньої Української Національної Армії дрогобичан та стебни чан.

А в пресі та громадських місцях дрогобицьких чоловіків закликали до служби в лавах Української Національної Армії словами наступного змісту:

Щодо погіршення ситуації зі злочинністю та порушеннями громадського порядку у містах Дрогобичі та Стебнику, то вихід із такої ситуації міська рада Народних депутатів вбачала у посиленні роботи тодішньої поліції. А саме збільшенням чисельного штату працівників органів внутрішніх справ.

Зокрема своїм рішенням Народні депутати Дрогобицької міської ради рекомендувала Радам трудових колективів надавати дієву допомогу міському відділу внутрішніх справ в підборі в органи внутрішніх справ працівників, які користуються повагою і авторитетом, зокрема перевагу надавати саме місцевим кадрам.

Окрім цього, депутати вважали, що задля того, аби забезпечити миттєве реагування на виклики громадян, міському відділу внутрішніх справ необхідно збільшити кількість транспортних засобів, з проханням про що і зверталися до обласної Ради Народних депутатів.

Для підтримки фізичної форми працівників міського відділу внутрішніх справа двічі на тиждень у Дрогобицькій ДЮСШ виділяли приміщення та спортивні майданчики для проведення фізичних занять.

Також у рішенні йдеться про те, що на важливий контроль було взято рішення про створення необхідних житлово-побутових умов працівникам міліції. Зокрема виділення щорічно до п`яти квартир для працівників міліції та сприяння у веденні індивідуального будівництва, а також у виділенні земельних ділянок.

Цікавим є те, що одним із пунктів у рішенні є питання щодо необхідності будівництва регіонального розплідника службово-пошукових собак

Окрім цього, рішенням сесії зобов`язано виділити місця і забезпечити будівництво автостоянок на вулиці Самбірській та Космонавтів.

Більш детальна інформація щодо рішень Народних депутатів Дрогобицької міської ради 1990 та 1991 років доступна у вже оцифрованому форматі:

Рішення “Про затвердження заходів міської ради народних депутатів по посиленню боротьби із злочинністю та охорони громадського порядку у містах Дрогобичі і Стебнику”

Рішення “Про формування української гвардії”

До теми: Якими були перші кроки Дрогобича у становленні Незалежної України? Які колишні назви вулиць Т.Шевченка чи І.Мазепи? Яким був перший фінансовий документ Дрогобича? Про демонтаж пам’ятника Леніну, — частина найважливіших рішень ДМР 1990-1991 років

Перейти до вмісту